Անցած գիշեր հակառակորդն օգտագործել է հրանոթ ու ականանետեր
Փետրվարի 21-ին և լույս 22-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում արձանագրվել է լարվածության աճ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 22, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ հակառակորդը Դ-44 տիպի հրանոթներից, 60, 82 և 120 միլիմետրանոց ականանետերից ու տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտել է շուրջ 105 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1500 կրակոց: Արևելյան և հյուսիսարևելյան հատվածներում հակառակորդը ակտիվորեն կիրառել է Դ-44 տիպի հրանոթ և տարբեր տրամաչափի ականանետեր՝ ընդհանուր առմամբ արձակելով 36 արկ, որից 15-ը հրանոթից, 21-ը ականանետերից:
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների  և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Azerbaijani forces made over 105 ceasefire violations in the Nagorno Karabakh -Azerbaijan line of contact, firing more than 1500 shots at NKR positions, the defense ministry of NKR told.
Azerbaijani forces open intense mortar, cannon fire in Nagorno Karabakh ceasefire breach
STEPANAKERT, FEBRUARY 22, ARTSAKHPRESS: The ministry released a statement, saying: “On February 21 and overnight February 22 a an escalation of tension was recorded in the line of contact.
Azerbaijan violated the ceasefire regime over 105 times using D-44 cannons, 60mm, 82mm and 120mm mortars and various caliber machine guns, firing more than 1500 shots at NKR positions. In the eastern and northeastern parts Azerbaijan opened intense fire from D-44 cannons and various caliber mortars, overall firing 36 shells (15 from cannons and 21 from mortars).
The Defense Army of NKR took countermeasures to suppress the Azerbaijani aggression and confidently continued their service."