Դիվերսիոն փորձի մասին Ադրբեջանի ՊՆ-ի հաղորդագրությունը հորինվածք է. ԼՂՀ ՊԲ
Այսօր Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության կողմից տարածված հաղորդագրությունն առ այն, թե իբր փետրվարի 21-ի գիշերը արցախյան ուժերը ձեռնարկել են դիվերսիոն ներթափանցման փորձ եւ կորուստներ կրելով նահանջել ելման դիրքեր, իրականությանը չի համապատասխանում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 22, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ԼՂՀ ՊԲ-ն:
Հաղորդագրության մեջ նաեւ ասվում է.
«Արցախի Հանրապետության ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտարարում է, որ հակառակորդ երկրի ռազմական գերատեսչության կողմից տարածված տեղեկատվության ամբողջ տեքստը հորինվածք է: Ավելին՝ նման ապատեղեկատվություն տարածելով, ադրբեջանական քարոզչամեքենան փորձում է ինչ-որ կերպ արդարացնել իր իսկ կողմից երեկ գիշեր արցախյան դիրքերի հրետանային արկակոծության փաստը, ինչի մասին այսօր ավելի վաղ տեղեկացրել էինք:
Ավելացնենք նաեւ, որ ադրբեջանական զինուժի հրետակոծության արդյունքում՝ պաշտպանության բանակը կորուստ չի ունեցել եւ շարունակում է առաջնագծում հանդես գալ պարտադրողի դիրքերից»:

The defense ministry of Nagorno Karabakh told that the Azerbaijani defense ministry’s report on the Nagorno Karabakh forces making a sabotage infiltration attempt overnight February 21 and retreating by suffering losses is a false report.
Nagorno Karabakh defense ministry denies Azerbaijani report on infiltration attempt
STEPANAKERT, FEBRUARY 22, ARTSAKHPRESS: “The Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic announces that the entire text of the Azerbaijani defense ministry’s report is made up. Moreover, by spreading such disinformation, the Azerbaijani propaganda machine tries to somehow justify the fact it bombarded Nagorno Karabakh positions overnight with artillery fire, which we reported earlier today.
In addition, as result of the Azerbaijani artillery strikes, the Defense Army of NKR did not have losses”.