Վիգեն Սարգսյանը քննադատել է Հարավային կովկասում Թուրքիայի քաղաքականությունը
Թուրքիան Հարավային Կովկասում իրեն չափազանց ապակառուցողական է դրսևորում, նրա քաղաքականությունն ուղղված է տարածաշրջանի շահերի դեմ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 22, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Այդ մասին «Ռիա-նովոստի»-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը:
«Թուրքիան Հարավային Կովկասում իրեն չափազանց ապակառուցողական է դրսևորում. նա շարունակում է Հայաստանի շրջափակումը, շարունակում է մերժել ակնհայտը՝ Օսմանյան կայսրությունում հայերի ցեղասպանությունը, նա հետ է կանգնել Հայաստանի հետ նորմալ հարաբերությունների վերականգնման՝ միջազգային մակարդակով ստանձնած պարտավորություններից, որոնք ստորագրվել են արձանագրությունների տեսքով 2010 թվականին Ցյուրիխում: Եվ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության նկատմամբ իր կանխակալ վերաբերմունքով Թուրքիան շարունակում է արդյունավետորեն իրեն մեկուսացնել տարածաշրջանային գործընթացներից»,- հայտարարել է ՀՀ պաշտպանության նախարարը:

Turkey behaves very unconstructively in South Caucasus, it’s policy is against the interests of the region, Armenia’s Defense Minister Vigen Sargsyan said in an interview with RIA Novosti.
Armenia’s Defense Minister criticizes Turkey’s policy in South Caucasus
STEPANAKERT, FEBRUARY 22, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: “Turkey behaves very unconstructively in South Caucasus: it continues the blockade of Armenia, continues denying what is obvious: the Armenian Genocide in the Ottoman Empire, Turkey refused from the internationally set obligations to restore normal relations with Armenia which were signed in the form of protocols in Zurich in 2010. With its prejudiced attitude towards the Nagorno Karabakh conflict Turkey continues effectively isolating itself from regional developments”, Vigen Sargsyan said.