Մեկնարկել է Է. Նալբանդյանի պաշտոնական այցը Մոսկվա
Մոսկվայում, այսօր՝ փետրվարի 22-ին, Անհայտ զինվորի հուշարձանին՝ Անմար կրակի մոտ ծաղկեպսակի զետեղումով եւ Հայրենական մեծ պատերազմում զոհվածներին հարգանքի տուրք մատուցելով մեկնարկել է Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի պաշտոնական այցելությունը Ռուսաստան:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 22, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ նույն օրը նախատեսված են Հայաստանի եւ Ռուսաստանի արտգործնախարարների բանակցությունները եւ համատեղ մամլո ասուլիսը։
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Սերգեյ Լավրովը ՌԴ ԱԳՆ ընդունելությունների տանը կբացեն Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսը։
Երեկոյան նախարար Նաբանդյանը հանդիպում կունենա շուրջ չորս տասնյակ երկրների՝ համատեղության կարգով Հայաստանում հավատարմագրված դեսպանների հետ։

Armenian foreign minister Edward Nalbandian’s official visit to Russia began on February 22 with a wreath laying at the eternal flame for the Unknown Soldier Memorail and paying tribute to the victims of the Great Patriotic War.
Armenia FM’s Russia official visit kicks off
STEPANAKERT, FEBRUARY 22, ARTSAKHPRESS: Negotiations and a joint press conference of Nalbandian and his Russian counterpart Sergey Lavrov are scheduled to take place later in the day.
The ministry of foreign affairs of Armenia told that  Edward Nalbandian and Sergey Lavrov will open the exhibition dedicated to the 25th anniversary of establishing diplomatic ties between Armenia and Russia in the Russian foreign ministry’s reception house.
During the evening Nalbandian will meet with Ambassadors concurrently accredited in Armenia from over 4 dozen countries.