Բաքվի նշած Եվրախորհրդարանի պատգամավորներն Ինտերպոլի միջոցով չեն հետախուզվում. ՀՀ ոստիկանություն
Հայաստանի ոստիկանությունում չեն հաստատում տեղեկությունն այն մասին, որ Եվրախորհրդարանի երեք պատգամավորների՝ Ֆրանկ Էնգելի (Լյուքսեմբուրգ), Էլենա Թեոխարուսի (Կիպրոս) եւ Յարոմիր Շտետինի (Չեխիա) նկատմամբ Ինտերպոլի միջոցով հետախուզում է հայտարարվել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ոստիկանության մամուլի ծառայության ղեկավար Աշոտ Ահարոնյանը Artsakhpress-ի հետ զրույցում ասել է, որ ներկայում Ինտերպոլում նման տվյալներով անձինք հետախուզման մեջ չեն:
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները, վկայակոչելով Ադրբեջանի գլխավոր դատախազությունը, հաղորդել էին, որ Ինտերպոլի միջոցով, իբր, այս պատգամավորները հետախուզվում են՝ Սահմանադրության հանրաքվեի ժամանակ դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով Լեռնային Ղարաբաղ այցելելու համար:

Полиция Армении: По линии Интерпола трое указанных Баку депутатов Европарламента не разыскиваются
В Полиции Армении не подтвердили сообщение о том, что трое депутатов Европарламента - Франк Энгель (Люксембург), Елена Теохарус (Кипр) и Яромир Штетина (Чехия), объявлены в розыск по линии Интерпола.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 февраля АРЦАХПРЕСС - Как сообщил "Арцахпресс" начальник пресс-службы Полиции Армении Ашот Агаронян, на данный момент лица с такими данными не находятся в розыске по линии Интерпола.
Азербайджанские СМИ со ссылкой на Генпрокуратуру АР сообщили о якобы направленном в Интерпол запросе о перечисленных депутатах в связи с их посещением Нагорного Карабаха для наблюдения за референдумом по конституционным реформам.