YouTube-ում տեսանյութերի ամենօրյա դիտումների տևողությունը հասել է 1 միլիարդ ժամի
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 28, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնել է տեխնոլոգիական հարցերով ընկերության փոխնախագահ Քրիստոս Գուդրոուն YouTube-ի պաշտոնական բլոգում։
«YouTube-ում միլիարդ ժամ տեսանյութ նայելու համար Ձեզնից կպահանջվի ավելի քան 100 հազար տարի։ 100 հազար տարի առաջ մեր նախնիներն աշխատել են քարե գործիքներով և գաղթել Աֆրիկայից, մինչդեռ երկրի վրա թափառել են մամոնտներն ու մաստոդոնտները։ Անցկացնելով 100 հազար տարի լույսի արագությամբ ուղևորության վրա՝ կարելի է հասնել Ծիր Կաթինի մի ծայրից մյուսը»,-նշել է նա։
YouTube վիդեոհոսթինգը գործարկվել է 2005 թվականի փետրվարին, 1.5 տարի անց այն ձեռք է բերել Google-ը։ 2016-ի դեկտեմբերին այն դարձել է աշխարհում ժողովրդականությամբ երկրորդ կայքը։

Просмотры видео на YouTube достигли миллиарда часов в день
СТЕПАНАКЕРТ, 28 февраля АРЦАХПРЕСС - Об этом  сообщил вице-президент компании по технологическим вопросам Кристос Гудроу, передает РИА Новости.
«Мы достигли важного этапа в нашем путешествии — люди во всем мире теперь смотрят по миллиарду часов невероятных видео на YouTube каждый день!»— написал Гудроу в официальном блоге YouTube.
«Если бы вам пришлось смотреть видео на YouTube на протяжении миллиарда часов, это заняло бы у вас более 100 тысяч лет», — добавил представитель компании.
Интернет-видеохостинг YouTube принадлежит корпорации Google, которая в октябре 2015 года вошла в холдинг Alphabet. Компания получила контроль над Google Life Sciences, Calico, Sidewalk Labs, Nest, Google Ventures, Google Capital и Google X. Сооснователи Google Ларри Пейдж и Сергей Брин заняли должности генерального директора и президента Alphabet.