Մինսկի խմբի համանախագահները մարտի 27-ին կայցելեն Հայաստան
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները մարտի 27-ին կայցելեն Հայաստան: Մարտի 10-ին Երևանում Հունաստանի արտաքին գործերի նախարար Նիկոս Կոցիասի հետ հանդիպումից հետո համատեղ ասուլիսում այս մասին հայտնեց ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը: «Նրանք լինելու են նաև Արցախում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 10, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պետք է փորձենք շարունակել բանակցությունների համար համապատասխան պայմաններ ստեղծելու գործընթացը»,- նշեց Նալբանդյանը:
ՀՀ ԱԳ նախարարը հավելեց, որ նախ և առաջ պետք է բացառվեն այնպիսի իրադարձությունները, որոնք տեղի ունեցան նախորդ տարվա ապրիլին: Նալբանդյանի խոսքով` պետք է ավելի բարենպաստ պայմաններ ստեղծվեն բանակցային գործընթացի համար:

The OSCE Minsk Group Co-Chairs will visit Armenia on March 27, Armenia’s foreign minister Edward Nalbandian told a joint press conference with his Greek counterpart Nikos Kotzias in Yerevan on March 10.
OSCE Minsk Group Co-Chairs to visit Armenia March 27
STEPANAKERT, MARCH 10, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: “They will also be in Artsakh. We must try to continue the process of creating appropriate conditions for negotiations”, Nalbandian said.
The FM added first of all events like those that happened in April 2016 must be ruled out. According to Nalbandian, more favorable conditions must be created for the negotiations process.