Մինսկի խմբի համանախագահները մարտի 27-ին կայցելեն Հայաստան
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները մարտի 27-ին կայցելեն Հայաստան: Մարտի 10-ին Երևանում Հունաստանի արտաքին գործերի նախարար Նիկոս Կոցիասի հետ հանդիպումից հետո համատեղ ասուլիսում այս մասին հայտնեց ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը: «Նրանք լինելու են նաև Արցախում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 10, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պետք է փորձենք շարունակել բանակցությունների համար համապատասխան պայմաններ ստեղծելու գործընթացը»,- նշեց Նալբանդյանը:
ՀՀ ԱԳ նախարարը հավելեց, որ նախ և առաջ պետք է բացառվեն այնպիսի իրադարձությունները, որոնք տեղի ունեցան նախորդ տարվա ապրիլին: Նալբանդյանի խոսքով` պետք է ավելի բարենպաստ պայմաններ ստեղծվեն բանակցային գործընթացի համար:

27-го марта сопредседатели Минской группы ОБСЕ посетят Армению
СТЕПАНАКЕРТ, 10 марта АРЦАХПРЕСС Об этом 10-го марта в беседе с журналистами после встречи с министром ИД Грееции Никосом Кодзиасом сказал министр ИД Армении Эдвард Налбандян.
«Они также побывают в Арцахе. Мы должны попытаться продолжить создание условий для продолжения переговоров»,- сказал министр ИД Армении Эдвард Налбандян.
По его словам, прежде всего, надо исключить условия, которые могли бы вызвать повторение прошлогодних апрельских событий, а также создать более благоприятные условия для возобновления переговоров.