Արցախցի մարզիկներն արժանացել են մեդալների
Մարտի 13-ին Երևանում կայացած սամբոյի մեծահասակների ՀՀ առաջնությանն արցախցի 2 մարզիկներ արժանացել են մեդալների և պատվոգրերի:
Արցախցի  մարզիկներն  արժանացել  են  մեդալների
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 14, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս   մասին   «Արցախպրես»-ի  թղթակցի     հետ  զրույցում  ասել  է Արցախի սամբոյի   մարզիչ    Էռնեստ  Միրզոյանը  և   տեղեկացրել, որ   առաջնությանը  100կգ  քաշային  կարգում   2-րդ  տեղ  է   գրավել   Արման  Ավանեսյանը, իսկ  82  կգ  քաշային  կարգում   3-րդ  տեղ՝  Դավիթ  Գրիգորյանը:
Խոսելով  առաջիկա   մրցաշարերի  մասին՝   Է.  Միրզոյանն  ասել  է. «Պատրաստվում  ենք   ապրիլին  մասնակցել      Չեխիայում  կայանալիք   Եվրոպայի   պատանիների և երիտասարդների  առաջնությանը, որին Արցախից    կմասնակցի  3   մարզիկ»:

Арцахские самбисты завоевали медали чемпионата Армении
На состоявшемся 13 марта в Ереване чемпионате Республики Армения по самбо среди взрослых два арцахских спортсмена завоевали медали и удостоились грамот.
СТЕПАНАКЕРТ, 14 марта АРЦАХПРЕСС Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" сказал тренер по самбо Эрнест Мирзоян, отметив, что второе место в весовой категории до 100 кг занял Арман Аванесян и 3-е место в весовой категории до 82 кг  Давид Григорян.
Говоря о предстоящих турнирах, Э.Мирзоян сообщил: "Мы намерены в апреле месяце принять участие в чемпионате Европы среди юниоров и молодежи в Чехии, на  котором  Арцах представят три спортсмена».