Կարեն Միրզոյանը այցելել է Աթենքի «Ճենազյան» և «Լևոն և Սոֆյա Հակոբյան» հայկական վարժարաններ
Աշխատանքային այցով Հունաստանի Հանրապետությունում գտնվող Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանը մարտի 14-ին այցելել է Աթենքի «Ճենազյան» և «Լևոն և Սոֆյա Հակոբյան» հայկական վարժարաններ, որտեղ հանդիպել է ուսուցիչների և սաների հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 14, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ արտգործնախարարության տեղեկատվական վարչության փոխանցմամբ՝ նույն օրը ԱԳ նախարարն այցելել է Նեա Զմիրնիում գտնվող Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշարձան և հարգանքի տուրք մատուցել Եղեռնի զոհերի հիշատակին։
Արցախի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը նաև հանդիպում է ունեցել Նեա Զմիրնիի քաղաքապետ Ստավրոս Ցուլակիսի հետ։ Վերջինս քաղաքապետարանի և անձամբ իր անունից աջակցություն է հայտնել Արցախի ժողովրդին։ Հանդիպմանը քննարկվել են Նեա Զմիրնիի հետ տարբեր ոլորտներում համագործակցության հնարավորություններն ու հեռանկարները։ Կարեն Միրզոյանը հրավիրել է Ստավրոս Ցուլակիսին այցելել Արցախ։
Կայացել է նաև ԱԳ նախարարի այցելությունը «Խաձիկիրյակո» բարեգործական հիմնադրամ։ Կարեն Միրզոյանը բարձր է գնահատել հիմնադրամի գործունեությունը, որի աջակցությամբ ավելի քան երկու տասնամյակ շարունակ կազմակերպվում են արցախցի երեխաների ճանաչողական այցեր դեպի Հունաստան։

Visit of the Foreign Minister of Artsakh to Greece Underway
On March 14, Foreign Minister of the Republic of Artsakh Karen Mirzoyan, who is on a working visit to the Hellenic Republic, visited the Chenazyan and Levon and Sofia Hakobyan Armenian Colleges in Athens, where he met with teachers and students, press service of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh stated.
STEPANAKERT, MARCH 14, ARTSAKHPRESS: On the same day, in Nea Smyrni the Foreign Minister visited the monument to the victims of the Armenian Genocide and paid tribute to their memory.
The Foreign Minister of Artsakh also met with Mayor of Nea Smyrni Stavros Tsulakis. On behalf of the Mayor's Office of Nea Smyrni and on his own behalf, he expressed support to the people of Artsakh. During the meeting, the prospects and opportunities for cooperation with Nea Smyrni in various spheres were discussed. Karen Mirzoyan extended an invitation to Stavros Tsulakis to visit Artsakh.
Karen Mirzoyan also visited the Xatzikiriakio benevolent foundation. The Foreign Minister highly appreciated the activities of the Foundation, with the support of which for over two decades, familiarization visits to Greece were being organized for the children of Artsakh.