Զախարովան տեղեկություն չունի Մոսկվայում Հայաստանի ու Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպման մասին
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչը տեղեկություն չունի Մոսկվայում Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների հնարավոր հանդիպման վերաբերյալ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 30, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ խոսնակ Մարիա Զախարովան:
«Այս պահին ես տեղեկություն չունեմ Մոսկվայում Հայաստանի ու Ադրբեջանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարների հանդիպման վերաբերյալ: Եթե նման տեղեկություն լինի, ես կփոխանցեմ ձեզ այն»,- հայտարարել է Զախարովան:
Անդրադառնալով լրագրողների խնդրանքին` գնահատական տալ 2016 թվականի ապրիլյան դեպքերից հետո Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման մեկ տարվա գործընթացին` ՌԴ ԱԳՆ խոսնակը հայտնել է, որ ԼՂ հակամարտության կարգավորման գործընթացի վերաբերյալ ռուսական կողմի գնահատականը կներկայացնի ԱԳՆ կայքում կամ լրագրողների հետ հաջորդ ճեպազրույցի ժամանակ:

Russian foreign ministry spox says no information on Armenian and Azerbaijani FMs meeting in Moscow
Russia’s foreign ministry spokeswoman Maria Zakharova says she doesn’t have information regarding the possible meeting of the Armenian and Azerbaijani foreign ministers in Moscow.
STEPANAKERT, MARCH 30, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: “Currently I don’t have information regarding the meeting of the foreign ministers of Armenia and Azerbaijan in Moscow. I will report to you in case such information comes up”, Zakharova told a briefing.
Commenting on the reporters’ request to assess the one year process of settlement of the NK conflict after the 2016 April events, Zakharova said she will present the assessment of the Russian side on the NK conflict settlement process on the ministry’s website or during the next briefing.