Նախագահն ընդունել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 2-ին ընդունել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի պատվիրակությանը՝ գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանի գլխավորությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլ 2, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացման հետ կապված հարցեր։
Հանդիպման ընթացքում Նախագահը ֆրանսահայ բարերար Ռիշար Օհանեսյանին պարգեւատրել է «Երախտագիտություն» մեդալով՝  Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ծրագրերի իրականացման գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար։
Երկրի ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է, որ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի մասնակցությունն Արցախի զարգացման գործում կրում է շարունակական եւ համապարփակ բնույթ՝ հիմնադրամի աշխատանքը համարելով Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության ամրապնդման գործուն բաղադրամասերից մեկը:

Bako Sahakyan received the delegation of the “Hayastan” All-Armenian Fund
On 2 April Artsakh Republic President Bako Sahakyan received the delegation of the "Hayastan" All-Armenian Fund at the head of its executive director Ara Vardanyan, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President stated.
Bako Sahakyan received the delegation  of the “Hayastan” All-Armenian Fund
STEPANAKERT, APRIL 2, ARTSAKHPRESS:  Issues relating to the implementation of various projects in Artsakh were on the discussion agenda.
During the meeting the President awarded French philanthropist of Armenian origin Richard Ohanesian with the "Gratitude" medal for significant contribution to the realization of programs of the "Hayastan" All-Armenian Fund in the Nagorno-Karabagh Republic.
The Head of the State noted with satisfaction that the presence of the "Hayastan" All-Armenian Fund in the development process of Artsakh was of long-term and comprehensive character, qualifying the fund's activity as one of the effective components of cementing in practice the Armenia-Artsakh-Diaspora trinity.