Բեքչյանը վերադարձել է Ստամբուլ. սպասվում է նրա հանդիպումն Աթեշյանի հետ
Պոլսո Հայոց պատրիարքական տեղապահ ընտրված Գարեգին արքեպիսկոպոս Բեքչյանը ապրիլի 2-ին վերադարձել է Ստամբուլ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 3, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հաղորդում է Ստամբուլի հայկական «Ժամանակ» օրաթերթը, Բեքչյանին դիմավորել են Պոլսո պատրիարքարանի հոգևոր խորհրդի նախագահ Սահակ եպիսկոպոս Մաշալյանը և նրա մի խումբ աջակիցն եր:
Լրատվամիջոցը հայտնում է, որ չնայած պատրիարքարանում նախապատրաստություն էր արվել ընդունելու Բեքչյանին, սակայն «Նորին Սրբազանությունը նախընտրել է չգնալ ու չիջևանել այնտեղ»:
Ակնկալվում է, որ ապրիլի 3-ի հետմիջօրեին Բեքչյանը պետք է այցելի Հայոց պատրիարքարան` հանդիպելու պատրիարքական ընդհանուր փոխանորդ Արամ արքեպիսկոպոս Աթեշյանին: Ընտրված տեղապահը հայտնել է, որ կայանալիք հանդիպումից մեծ ակնկալիք ունի:

Armenian patriarchal locum tenens Bekchian returns to Istanbul: Meeting with Ateshian expected
Newly elected Armenian patriarchal locum tenens of Istanbul Archbishop Garegin Bekchian returned to Istanbul on April 2, Istanbul’s Zhamanak newspaper reported.
STEPANAKERT, APRIL 3 ARTSAKHPRESS: He was welcomed by Bishop Sahak Mashalian - Chairman of the Spiritual Council of Patriarchate of Istanbul, and a group of his supporters.
It is expected on April 3 Bekchian will visit the Armenian Patriarchate to meet with Patriarchal General Vicar Archbishop Aram Ateshian. Bekchian said he has great expectation from this meeting.