Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սերժ Սարգսյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը ապրիլի 4-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին` 2017 թվականի Ազգային ժողովի ընտրությունների կապակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 4, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ՝ ուղերձում ասված է
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ եւ Հայաստանի Հանրապետության բոլոր քաղաքացիներին 2017 թվականի ապրիլի 2-ին կայացած խորհրդարանական ընտրությունների կապակցությամբ:
Ընտրություններն անցել են ազատ եւ ակտիվ մրցակցության մթնոլորտում, ինչի մասին փաստել են միջազգային դիտորդները:
Համոզված եմ՝ այդ ընտրությունները եւ ձեւավորվելիք նոր համակարգը կնպաստեն Մայր Հայաստանի հետեւողական զարգացմանն ու զորացմանը, կառավարման արդյունավետության բարձրացմանը եւ հայոց անկախ պետականության ամրապնդմանը:

Бако Саакян направил поздравительное послание Президенту Республики Армения Сержу Саргсяну в связи с прошедшими в Армении парламентскими выборами
4 апреля Президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание Президенту Республики Армения Сержу Саргсяну в связи с прошедшими в Армении парламентскими выборами.
СТЕПАНАКЕРТ, 4 апреля АРЦАХПРЕСС - В послании говорится:
«Многоуважаемый Серж Азатович!
От имени властей, народа Республики Арцах и от себя лично поздравляю Вас и всех граждан Республики Армения в связи с состоявшимися парламентскими выборами 2017-го года.
Выборы прошли в свободной и конкурентной атмосфере, что констатировали международные наблюдатели.
Уверен, что эти выборы и формирующаяся новая система будут содействовать последовательному развитию и усилению Матери-Армении, повышению эффективности управления и укреплению армянской независимой государственности.