Նախագահն այցելել է շփման գծի մի շարք հատվածներ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 4-ին այցելել է ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի մի շարք հատվածներ եւ ծանոթացել զինվորների առօրյային ու տիրող իրավիճակին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 4, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, նույն օրը Հադրութի շրջանի Առաջամուղ գյուղում մասնակցել է նորակառույց առանձնատների բնակարանամուտի հանդիսավոր արարողությանը:
Երկրի ղեկավարը երախտագիտություն է հայտնել «Թուֆենկյան» հիմնադրամին եւ «Արցախ Ֆոնդ» կազմակերպության ԱՄՆ մասնաճյուղին ծրագրի իրականացման համար՝ նշելով դրա կարեւորությունը սոցիալ-տնտեսական եւ քաղաքական տեսանկյուններից:
Միջոցառմանը ներկա էին վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, ներկայացուցիչներ Հայաստանից եւ Սփյուռքից:

Президент Республики Арцах посетил ряд участков карабахско-азербайджанской границы
Президент Республики Арцах (Нагорно- Карабахской Республики) Бако Саакян посетил ряд участков карабахско- азербайджанской границы и ознакомился с бытом военнослужащих и текущей ситуацией.
СТЕПАНАКЕРТ, 4 апреля АРЦАХПРЕСС - Как сообщили в Главном информационном управлении аппарата президента НКР, в тот же день Бако Саакян принял участие в торжественной церемонии сдачи в эксплуатацию новых индивидуальных жилых домов в селе Арачамух Гадрутского района.
Бако Саакян выразил признательность фонду «Туфенкян» и американскому филиалу организации «Арцах фонд» за осуществление программы, отметив ее важность с социально-экономической и политической точек зрения.
На мероприятии присутствовали премьер-министр Араик Арутюнян, другие должностные лица, гости из Армении и Диаспоры.