Նախագահն այցելել է շփման գծի մի շարք հատվածներ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 4-ին այցելել է ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի մի շարք հատվածներ եւ ծանոթացել զինվորների առօրյային ու տիրող իրավիճակին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 4, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, նույն օրը Հադրութի շրջանի Առաջամուղ գյուղում մասնակցել է նորակառույց առանձնատների բնակարանամուտի հանդիսավոր արարողությանը:
Երկրի ղեկավարը երախտագիտություն է հայտնել «Թուֆենկյան» հիմնադրամին եւ «Արցախ Ֆոնդ» կազմակերպության ԱՄՆ մասնաճյուղին ծրագրի իրականացման համար՝ նշելով դրա կարեւորությունը սոցիալ-տնտեսական եւ քաղաքական տեսանկյուններից:
Միջոցառմանը ներկա էին վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, ներկայացուցիչներ Հայաստանից եւ Սփյուռքից:

Bako Sahakyan visits contact line
President of the Republic of Artsakh Bako Sahakyan visited a number of sections of the Artsakh-Azerbaijan border and got acquainted with the life of the servicemen and current situation.
STEPANAKERT, APRIL 4 ARTSAKHPRESS:  The press service of Artsakh President’s Office stated that on the same day in the Arajamugh village of the Hadrout region the President took part in a solemn ceremony of handing over keys from newly-built private houses to a group of local residents.
The Head of the State expressed gratitude to the “Tufenkian” foundation and USA branch of the “Artsakh Fund” organization for realization of the program noting its significance from socioeconomic and political viewpoints.
Premier Arayik Haroutyunyan, other officials and representatives from Armenia and the Diaspora attended the event.