Արսինե Խանջյանը հորդորում է բոլոր սփյուռքահայերին գալ ու տեսնել Արցախը
Արցախ այցելելով պետք է ներկայանալ ոչ միայն որպես զբոսաշրջիկ, այլև պետք է ժամանակ գտնել և շփվել արցախցիների հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 5, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ բացառիկ զրույցում ասել է կանադահայ դերասանուհի և պրոդյուսեր Արսինե Խանջյանը:
«Հույս ունեմ, որ մեր այն սփյուռքահայերը, արվեստագետները  որոնց հետ ես շփվում եմ կկարողանամ հստակ ներկայացնել Արցախն ու տեղի իրողությունը: Եվ նրանց կհորդորեմ գալ Արցախ ու ժամանակ տրամադրել այս հրաշք երկրին ծանոթանալու համար: Եվ նրանք պետք է ոչ թե մեկ անգամ լինեն Արցախում, այլ պարբերաբար, որպեսզի կարողանան ճիշտ և իրական աչքերով տեսնեն ու պատկերացում կազմեն այս հերոսական ժողովրդի ու երկրի մասին»,- նշել է Ա. Խանջյանը:
Հիշեցնենք, որ Թուֆենկյան հիմնադրամի նախաձեռնությամբ, ապրիլի 3-ից եռօրյա այցով Արցախում են անվանի սփյուռքահայ արվեստագետներ՝ Սերժ Թանկյանը, Արսինե Խանջյանը, Ատոմ Էգոյանը և Էրիկ Նազարյանը:

Арсине Ханджян призывает всех армян Диаспоры приехать и увидеть Арцах
СТЕПАНАКЕРТ, 5 апреля АРЦАХПРЕСС - Об этом в эксклюзивном интервью «Арцахпресс» сказала канадская армянка, актриса и продюсер Арсине Ханджян.
«Надеюсь, нашим армянам Диаспоры, деятелям искусства, с которыми я общаюсь, сумею четко представить Арцах и местные реалии. Я призову их посетить Арцах и найти время познакомиться с этой замечательной страной. Причем они должны не один раз посетить Арцах, а периодически посещать, чтобы суметь увидеть правду и своими глазами составить представление об этом героическом народе и стране», – отметила А.Ханджян.
Напомним, что по инициативе фонда «Туфенкян» с 3 апреля с трехдневным визитом в Арцахе находятся деятели искусства из армянской Диаспоры Серж Танкян, Арсине Ханджян, Атом Эгоян и Эрик Назарян.