Ես անպայման կմտածեմ Արցախում ֆիլմ նկարահանելու մասին. Ատոմ Էգոյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 5, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ բացառիկ զրույցում ասել է Կաննի կինոփառատոնի եռակի մրցանակակիր, կանադահայ կինոռեժիսոր Ատոմ Էգոյանը:
«Առաջին զգացողությունս բավականին ազդեցիկ էր, քանի որ ինքնությունն  իմ ազգային պատկանելիությունն այստեղ ավելի ուժեղ ենք զգում, իսկ դա մի զգացողություն է, որն ամեն օր չէ, որ լինում է: Ինչքան երկար եմ ժամանակ անցկացնում Արցախում, այնքան ավելի շատ է իմ մոտ հարց առաջանում, թե ինչու երիտասարդ կինոռեժիսորները երբևիցե չեն նկարել այս պատմությունները, որոնք ես նկատել եմ այս քանի օրերի ընթացքում»,-ասել է Ա. Էգոյանը:
«Արցախում ֆիլմ նկարահանելու համար պետք է ներսից բխող զգացողություն լինի, և ես, անպայման, կմտածեմ այդ հարցի շուրջ»,- նշել է Ա. Էգոյանը:

I will undoubtedly think on making a film in Artsakh. Atom Egoyan
Canadian-Armenian film maker Atom Egoyan first of all has spiritual feelings in Artsakh, Egoyan told in an exclusive interview with “Artsakhpress”.
STEPANAKERT, APRIL 5 ARTSAKHPRESS: “What I first felt was rather powerful since my identity and national belonging is felt more strongly here and that is a feeling that does not happen every day. The more time I spend in Artsakh the more I ask myself why young film makers have never made a film about the stories I noted during these a few days”, Atom Egoyan said.
“An inner feeling must be present in order to be able to make a film in Artsakh and I will undoubtedly think on that”, Egoyan said.