Բակո Սահակյանն հարավում տեղակայված զորամասերից մեկում մասնակցել է շաբաթօրյակի և այցելել «Վարանդա-3» ջրամբարի կառուցման շինհարթակ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 8-ին այցելել է հանրապետության հարավում տեղակայված զորամասերից մեկը եւ մասնակցել շաբաթօրյակի շրջանակներում այնտեղ կազմակերպված ծառատունկին:
Բակո Սահակյանն հարավում տեղակայված զորամասերից մեկում մասնակցել է շաբաթօրյակի  և այցելել «Վարանդա-3» ջրամբարի կառուցման շինհարթակ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Նախագահը ծանոթացել է նաեւ զինվորների առօրյային ու ծառայության ընթացքին:
Նուն օրը Նախագահն այցելել է «Վարանդա-3» ջրամբարի կառուցման շինհարթակ եւ ծանոթացել այնտեղ իրականացվող աշխատանքներին։ Երկրի ղեկավարը կարեւորել է օբյեկտի նշանակությունը մեր հանրապետության կյանքում՝ ընդգծելով նախատեսված ժամկետներում այն շահագործման հանձնելու եւ աշխատանքների որակյալ կատարման անհրաժեշտությունը։
Այնուհետեւ Նախագահ Սահակյանը ծանոթացել է Ամարասի շրջակայքում գյուղատնտեսական աշխատանքների իրականացման ընթացքին։

President Sahakyan visited southern wing of the republic
On 8 April Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited one of the military units located in the republic's southern wing and partook at the tree-planting activity organized within the frameworks of the cleaning works.
STEPANAKERT, APRIL 8  ARTSAKHPRESS: The President also got acquainted with the daily routine and service process of the soldiers.
On the same day the President attended construction site of the "Varanda-3" water reservoir and saw the activities being carried out there.
The Head of the State highlighted the significance of the reservoir for our republic underlining the necessity of putting it into operation in the set time framework and high-quality performance of the works.
President Sahakyan subsequently watched the process of agricultural activities being implemented in the vicinities of the Amaras monastery.