«Ջի Էմ հոլդինգ» ընկերությունը ճանաչվել է «Արցախգազ» ՓԲԸ բաժնետեր
Ապրիլի 10-ին տեղի է ունեցել ԱՀ կառավարության աշխատակազմի կողմից հայտարարված «Արցախգազ» ՓԲԸ մասնավորեցման մրցույթը, որը վարում էր կառավարության աշխատակազմի պետական գույքի կառավարման վարչության պետի տեղակալ, հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Իսրայելյան:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին ԱՀ կառավարության աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, մրցույթին մասնակցելու համար սահմանված ժամկետում հանձնաժողով է ներկայացվել մեկ հայտ՝ «Ջի Էմ հոլդինգ» ՍՊԸ կողմից, որն էլ մրցույթի արդյունքում ճանաչվել է հաղթող:
Ընկերության լիազոր ներկայացուցիչ Աշոտ Հովհաննիսյանը հանձնաժողովի անդամներին ներկայացրել է մրցույթի պահանջներին ու պայմաններին համապատասխան առաջարկություններ ու տվյալներ, համաձայն որոնց՝ ընկերությունը պարտավորվում է «Արցախգազ» ընկերությունում 5 տարվա ընթացքում կատարել 1 մլրդ 505 մլն դրամի ներդրում, աշխատավարձի ֆոնդը չկրճատել ու նվազագույն աշխատավարձը հասցնել 75 հազար դրամի, առաջիկա երեք տարվա մեջ սակագները չբարձրացնել և այլն:
Մրցույթի ավարտին հանձնաժողովի անդամները շնորհավորել են «Ջի Էմ հոլդինգ» ՍՊԸ ներկայացուցիչներին և հաջողություններ մաղթել ընկերությանը՝ հանրապետության համար կարևոր նշանակության բնագավառներից մեկի զարգացման ապահովման գործում:

The tender on privatizing Artsakhgas CJSC, which was announced by the government of the Republic of Artsakh, was held on April 10.
Artsakhgas privatized, 1,5 billion AMD investments expected
STEPANAKERT, APRIL 10,  ARTSAKHPRESS: The tender was chaired by Gagik Israyelyan, deputy head of the state property management department of the government and chairman of the commission, the press service of the Artsakh Republic Government stated.
One bid was submitted within the deadline by the GM Holding LLC, which was announced the winner of the tender.
Authorized representative of the company Ashot Hovhannisyan briefed the committee members on relevant proposals and info of the requirements and rules of the tender, in accordance to which the company is obliged to make 1 billion 505 million drams investments in Artsakhgas within five years, to maintain the salary fund and reach the minimum wage to 75K drams, not to raise tariffs in the upcoming three years etc.
The committee congratulated the representatives of GM Holding and wished success in the development of an important sector for the Republic.