Ադրբեջանում զորավարժություններ կանցկացվեն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնել է trend.az-ը՝ զորավարժությունների նպատակն է ստուգել զորքերի մարտունակությունը, ուժային եւ այլ միջոցներով կառավարման համակարգերը, նրանց փոխազդեցությունը։
Զորավարժություններին կմասնակցեն 30 հազար զինծառայողներ, ավելի քան 250 տանկ ու զրահատեխնկա, մինչեւ 200 տարբեր տրամաչափի հրթիռային սարքավորումներ, համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգեր ու ականանետներ, տարբեր նշանակության 25 մարտական ավիացիա, ինչպես նաեւ ռադիոէլեկտրոնային հետախուզության նոր միջոցներ եւ անօդաչու թռչող սարքեր։ Զորավարժությունները կտեւեն մինչ ապրիլի 21-ը։

Azerbaijan to start large-scale exercises
Azerbaijan will start large-scale exercises on April 16 to inspect the combat readiness, organization of command and control of troops and means, including their interoperability in a combat simulated environment, Trend reported.
STEPANAKERT, APRIL 13,  ARTSAKHPRESS: The exercises will involve 30,000 military personnel, more than 250 tanks and armored vehicles, up to 200 missiles and artillery systems of different calibres, multiple launch rocket systems and mortars, 25 combat aircrafts of various purposes, as well as new types of electronic warfare assets and unmanned aerial vehicles. The drills will last until April 21.