Արևելյան ուղղությամբ թշնամին կիրառել է 60 միլիմետրանոց ականանետ. ԱՀ ՊՆ
Ապրիլի 20-ին և լույս 21-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 35 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 400 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ շփման գծի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ):
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Армия обороны Арцаха пресекла наступательную активность ВС Азербайджана
Накануне, 20 апреля, и в ночь на 21 апреля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра нарушили режим прекращения огня 35 раз.
СТЕПАНАКЕРТ, 21 апреля АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
За указанный период ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций свыше 400 выстрелов.
В восточном направлении линии соприкосновения войск ВС Азербайджана применили также миномет 60 мм (1 снаряд).
«Передовые подразделения Армии обороны для подавления наступательной активности противника прибегли к ответным действиям, продолжая  уверенно нести боевое дежурство», – говорится в сообщении.