Հակառակորդը հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 50 անգամ
Ապրիլի 21-ին և լույս 22-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 50 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 520 կրակոց:
Հակառակորդը  հրաձգային զինատեսակներից  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 50 անգամ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Շփման գծի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ (5 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը անհրաժեշտության դեպքում դիմել են պատասխան գործողությունների և համապատասխան քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Azerbaijan fired over 520 shots at night
The adversary violated the ceasefire along the line of contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces around 50 times, from late Friday night to early Saturday morning.
STEPANAKERT, APRIL 22,  ARTSAKHPRESS: During this time the Azerbaijani armed forces fired more than 520 shots toward the position-holders of the Republic of Artsakh Defense Army, and with different-caliber shooting weapons, the defense army informed.
In particular, the adversary fired 5 grenades from an anti-tank rocket-propelled grenade launcher.
Vanguard units of the Nagorno-Karabakh Republic Defense Army reiterated to suppress adversary's actions and continued to carry out their military task.