«Արցախպրես»-ի պատրաստած տեսանյութը մեծ ընդունելություն է գտել Ֆրանսիայում
Ֆրանսիայի Մարտիգի քաղաքում տեղի մշակույթի և երիտասարդության տան և Մարտիգիի ֆրանս-հայկական կազմակերպության նախաձեռնությամբ ապրիլի 25-29-ը կազմակերպվել է «Հայաստանի և Արցախի շաբաթ Մարտիգում» միջոցառում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի հաղորդմամբ՝ միջոցառման ընթացքում ֆրանսիացիներին ներկայացվել է հայկական սովորույթների, ավանդույթների մասին, Հայաստանի և Արցախի վերաբերյալ համապարփակ տեղեկատվություն է տրամադրվել: Ծրագրի շրջանակում տեղի է ունեցել նաև «Արցախպրես» լրատվական գործակալության ֆրանսերենով հատուկ այդ միջոցառման համար պատրաստված Արցախի մասին տեսանյութի ցուցադրությունը, որը մեծ ընդունելություն է գտել ներկաների կողմից:
«Հայաստանի և Արցախի շաբաթ Մարտիգում» միջոցառմանը մասնակցում են նաև Ստեփանկերտում գործող «Պոլ Էլյուարի տուն ֆրանկոֆոնիայի կենտրոն» հիմնադրամի երիտասարդ ֆրանսախոսների խմբի երկու անդամ: Նրանք սլայդ-շոուի միջոցով ընդհանուր տեղեկություններ են ներկայացրել Արցախի երիտասարդության, մարդկանց զբաղմունքների, նախասիրությունների, ինչպես նաև տեսարժան վայրերի մասին:

"Artsakhpress” News Agency’s video has found great acceptance in France
In the French town of Martigues, at the initiative of the local Youth and Culture Palace and French-Armenian organization of Martigues an event entitled “ Week in Armenia and Artsakh in Martigues was held from 25 to 29 April.
STEPANAKERT, APRIL 29,  ARTSAKHPRESS: As “Artsakhpress” reports, during the event, comprehensive information about  Armenia and Artsakh was presented to French people.
As a part of the program, “Artsakhpress” News Agency’s video in French, made  especially for this event was shown, which found great acceptance by the audience.
Stepanakert’s “Paul Éluard’s home” Francophone center’s two members also attended the event.
A slide show  about Artsakh youth, people’s activities, preferences, as well as Artsakh sights was introduced to the attendees of the event.