«Արցախպրես»-ի պատրաստած տեսանյութը մեծ ընդունելություն է գտել Ֆրանսիայում
Ֆրանսիայի Մարտիգի քաղաքում տեղի մշակույթի և երիտասարդության տան և Մարտիգիի ֆրանս-հայկական կազմակերպության նախաձեռնությամբ ապրիլի 25-29-ը կազմակերպվել է «Հայաստանի և Արցախի շաբաթ Մարտիգում» միջոցառում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի հաղորդմամբ՝ միջոցառման ընթացքում ֆրանսիացիներին ներկայացվել է հայկական սովորույթների, ավանդույթների մասին, Հայաստանի և Արցախի վերաբերյալ համապարփակ տեղեկատվություն է տրամադրվել: Ծրագրի շրջանակում տեղի է ունեցել նաև «Արցախպրես» լրատվական գործակալության ֆրանսերենով հատուկ այդ միջոցառման համար պատրաստված Արցախի մասին տեսանյութի ցուցադրությունը, որը մեծ ընդունելություն է գտել ներկաների կողմից:
«Հայաստանի և Արցախի շաբաթ Մարտիգում» միջոցառմանը մասնակցում են նաև Ստեփանկերտում գործող «Պոլ Էլյուարի տուն ֆրանկոֆոնիայի կենտրոն» հիմնադրամի երիտասարդ ֆրանսախոսների խմբի երկու անդամ: Նրանք սլայդ-շոուի միջոցով ընդհանուր տեղեկություններ են ներկայացրել Արցախի երիտասարդության, մարդկանց զբաղմունքների, նախասիրությունների, ինչպես նաև տեսարժան վայրերի մասին:

Подготовленный “Aрцахпресс“ видеоматериал получил большой прием во Франции
25-29 апреля во французском городе Мартиг по инициативе местного Дома культуры и молодежи и франко-армянской организации было организовано мероприятие “Неделя Армении и Арцаха в городе Мартиг”.
СТЕПАНАКЕРТ, 29 апреля АРЦАХПРЕСС - Как сообщает корреспондент «Aрцахпресс»,  в ходе  мероприятия  французам были представлены армянские традиции, обычаи, предоставлена всеобъемлющая  информация  об Армении и Арцахе. В ходе Недели был продемонстрирован специально подготовленный  информационным агентством “Арцахпресс” видеоматериал на французском языке, который получил большой прием со стороны присутствующих.
В мероприятиях в городе Мартиг  приняли участие также два члена  группы  молодых франкоговорящих людей действующего в Степанакерте  Центра франкофонии «Дом Пола Эльюара». С помощью слайд-шоу они представили информацию о жизни и деятельности арцахской молодежи, занятиях и предпочтениях людей, а также о местных достопримечательностях.