Բակո Սահակյանն ընդունել է «Դասարան» կրթական ծրագրի մի խումբ ներկայացուցիչների
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 4-ին ընդունել է «Դասարան» կրթական ծրագրի մի խումբ ներկայացուցիչների՝ հիմնադիր նախագահ Սուրեն Ալոյանի գլխավորությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԼՂՀ կրթության, գիտության եւ սպորտի նախարար Սլավա Ասրյանը, քննարկվել են Արցախում միջնակարգ կրթությանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ «Դասարան» կրթական ծրագրի ներդնումը հանրապետության դպրոցներում արդեն իսկ դրական դերակատարություն է ունենում ուսումնական գործընթացի բարելավմանը:

Бако Саакян принял группу представителей образовательной программы "Дасаран"
4 мая Президент Республики Арцах Бако Саакян принял группу представителей образовательной программы "Дасаран" во главе с учредительным директором Суреном Алояном.
Бако Саакян принял группу представителей образовательной программы
СТЕПАНАКЕРТ, 4 мая АРЦАХПРЕСС - В ходе встречи, в которой принял участие министр образования, науки и спорта НКР Слава Асрян, были обсуждены вопросы, касающиеся сферы среднего образования в Арцахе.
Президент Бако Саакян с удовлетворением отметил, что внедрение образовательной программы "Дасаран" в школах республики уже положительно повлияло на учебный процесс.