Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի բանկային եւ գործարար շրջանակների մի խումբ ներկայացուցիչների
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 5-ին ընդունել է Հայաստանի բանկային եւ գործարար շրջանակների մի խումբ ներկայացուցիչների:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր: Երկրի ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է, որ Արցախի եւ Հայաստանի բանկային համակարգերի համագործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա, ինչը մեծապես նպաստում է մեր հանրապետությունում այս ոլորտի կայուն զարգացմանը:
Նախագահ Սահակյանը Արցախի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար «Յունիբանկ» ԲԲԸ խորհրդի նախագահ Գագիկ Զաքարյանին պարգեւատրել է «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալով:

Bako Sahakyan received a group of representatives of the Armenia's banking and business circles
On 5 May Artsakh Republic President Bako Sahakyan received a group of representatives of the Armenia's banking and business circles, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President stated.
STEPANAKERT, MAY 5,  ARTSAKHPRESS: Issues related to the realization of various programs were discussed during the meeting. The Head of the State noted with satisfaction that the cooperation of the banking systems of Armenia and Artsakh was on a high level substantially contributing to the consistent development of the sphere in our republic.
President Sahakyan awarded chairman of the "Unibank" OJSC Gagik Zaqaryan with the "Vachagan Barepasht" medal for services rendered to the Artsakh Republic.