Եթե նորից պատերազմ լինի, կրկին մայիսի 9-ով ենք ավարտելու. Մովսես Հակոբյան
Ռազմի դաշտում մենք կարևոր հաղթանակներ ենք ունեցել, իսկ մայիսյան Եռատոնը այդ հաջողությունները նշելու և արժևորելու օր է:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ Մովսես Հակոբյանը:
«Աստված մի արասցե, եթե նորից պատերազմ լինի, կրկին մայիսի 9-ով ենք ավարտելու: Մենք կայացած պետություն ենք, ունենք պաշտպանված երկիր՝ ի դեմս հայոց զինված ուժերի: Հայոց Զինված ուժերը համայն հայության հետ միասին միշտ էլ ի զորու են պաշտպանելու մեր հայրենիքը»,- ասել է Մ. Հակոբյանը՝ և հավելել, որ հայ ժողովրդին մաղթում է նորանոր հաղթանակներ, բայց այս անգամ արդեն սպորտի, մշակույթի, տնտեսության և այլ բնագավառներում:

Если снова будет война, то мы опять завершим ее 9-ым мая, – Мовсес Акопян
«У нас были важные победы на поле боя, а тройной майский праздник – это день признания наших достижений».
СТЕПАНАКЕРТ, 9 мая АРЦАХПРЕСС - Об этом в беседе с корреспондентом «Aрцахпресс» сообщил начальник Генерального штаба Вооруженных сил Республики Армения Мовсес Акопян.
«Если, не приведи Господь, снова начнется война, то мы снова завершим ее 9-ым мая. Мы состоявшееся государство, у нас защищенная благодаря вооруженным силам страна. Армянские вооруженные силы вместе со всем  армянством всегда готовы защитить нашу родину»  сказал М. Акопян.
Он пожелал армянскому народу новых побед, но на этот раз на мирном поприще: в спорте, культуре, экономике и других сферах.