Նախագահ Սահակյանն այցելել է Հադրութի շրջանի Ակնաղբյուր գյուղ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 12-ին այցելել է Հադրութի շրջան եւ Ակնաղբյուր գյուղում մասնակցել զոհված ազատամարտիկների հիշատակը հավերժացնող հուշարձանի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Երկրի ղեկավարը կարեւորել է նման հուշարձանների կառուցումը՝ նշելով, որ այն յուրահատուկ ուխտավայր է դառնում գալիք սերունդների համար:
Հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում ցուցաբերած արիության ու խիզախության համար եւ Հաղթանակի տոնի, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակի եւ Շուշիի ազատագրման 25-ամյակի կապակցությամբ Նախագահ Սահակյանը պետական բարձր պարգեւներ է հանձնել մի խումբ ազատամարտիկների:

Президент Бако Саакян посетил село Акнахпюр Гадрутского района
12 мая Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил Гадрутский район и принял участие в состоявшейся в селе Акнахпюр торжественной церемонии открытия памятника, увековечивающего память погибших воинов-освободителей.
СТЕПАНАКЕРТ, 12 мая АРЦАХПРЕСС - Глава государства подчеркнул важность сооружения таких памятников, отметив, что они становятся своеобразным местом паломничества для подрастающего поколения.
Президент Саакян вручил высокие государственные награды группе воинов-освободителей за проявленные в боях по защите родины отвагу и храбрость и в связи с праздником Победы, 25-летием Армии обороны НКР и освобождения Шуши.