Արցախի ֆուտբոլի վետերանների հավաքականը հաղթեց Սոչիի թիմին. վաղը կկայանա եզրափակիչ հանդիպումը
Աբխազիայի առաջին նախագահ Վլադիսլավ Արձինբայի հիշատակին նվիրված՝ այդ երկրի Գագրա քաղաքում մայիսի 10-ին մեկնարկած ֆուտբոլի վետերանների 6-րդ միջազգային մրցաշարում Արցախի ֆուտբոլի վետերանների հավաքականը այսօր կրկին հաղթանակ է տոնել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այսօր կիսաեզրափակիչ հանդիպման ժամանակ մեր թիմը հանդիպել է ՌԴ Սոչիի թիմի հետ և վստահ հաղթանակ տարել՝ 3-0 հաշվով: Վաղը՝ մայիսի 16-ին, կկայանա եզրափակիչ հանդիպումը, որտեղ մեր թիմի մրցակիցը կլինի Պյատիգորսկի թիմը:
Հիշեցնենք, որ Արցախի հավաքանը մայիսի 12-ին արդեն հանդիպել է Պյատիգորսկի թիմի հետ և խաղն ավարտվել էր ոչ-ոքի արդյունքով:
Նշենք, որ անցած տարի, Աբխազիայի առաջին նախագահ Վլադիսլավ Արձինբայի հիշատակին նվիրված, ֆուտբոլի վետերանների 5-րդ մրցաշարում Արցախի ֆուտբոլի վետերանների հավաքականը գրավել էր 2-րդ պատվավոր տեղը՝ արժանանալով արծաթե մեդալի և գավաթի:

Сборная Арцаха по футболу вышла в финал
СТЕПАНАКЕРТ, 15 мая АРЦАХПРЕСС - Как сообщает корреспондент “Aрцахпресс”, на проходящем в Гаграх 6-ом международном турнире по футболу среди ветеранов, посвященном памяти первого президента Абхазии Владислава Ардзинба, сборная Арцаха накануне вновь отпраздновала победу.
В ходе вчерашнего  полуфинального матча сборная  Арцаха встречалась с командой Сочи Российской Федерации и одержала победу со счетом 3:0.
16 мая пройдет финальный матч, в котором сборная  Арцаха сыграет с командой Пятигорска.
Напомним, что 10 мая в первом матче арцахские футболисты разгромили команду Адлера со счетом  12:1, а спустя 2 дня, сыграв  вничью с командой Пятигорска, по общим результатам вышли  в четвертьфинал с первого места в группе.
В турнире принимают участие 9 команд  из Абхазии, Арцаха,  Южной Осетии и нескольких регионов Российской Федерации.
В прошлом году, на 5-ом международном турнире,  сборная ветеранов Арцаха заняла 2-е место, удостоившись серебряной медали и кубка.