Արցախի 217 հանրակրթական դպրոցներում այսօր հնչել է «Վերջին զանգ»-ը
Այսօր՝ մայիսի 26-ին, Արցախի 217 հանրակրթական դպրոցներում հնչել է «Վերջին զանգ»-ը, և այդ կապակցությամբ բոլոր դպրոցներում վաղ առավոտից մեկնարկել են հանդիսավոր միջոցառումներ:
Արցախի 217 հանրակրթական դպրոցներում այսօր հնչել է  «Վերջին զանգ»-ը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ԼՂՀ կրթության, գիտության և սպորտի նախարար Սլավա Ասրյանն ասել է, որ այս ուսումնական տարում ԱՀ դպրոցների շուրջ 3000 շրջանավարտներից հիմնական դպրոցի 9-րդ դասարանն ավարտում է 1979, իսկ ավագ դպրոցները՝ 1020 շրջանավարտներ:
««Վերջին զանգ»-ի կապակցությամբ շնորհավորում եմ Արցախի, Հայաստանի և Սփյուռքի բոլոր հայ շրջանավարտներին: Ցանկանում եմ խաղաղություն, բազում հաջողություններ ուսման և առօրյա կյանքում: Այսօրվա մեր շրջանավարտներն Արցախի ապագան կերտողներն են: Երեխաներն այսօրվանից նոր կյանք են մտնում, որն իր բարդություններն ու խոչընդոտները կունենա, իսկ դրանք հաղթահարելու համար կօգնի դպրոցում ստացած գիտելիքները»,- ասել է Ս. Ասրյանը:

В школах Арцаха прозвучал «Последний звонок»
В 217 общеобразовательных школах Арцаха сегодня прозвучал «Последний звонок», в связи с чем с утра во всех школах прошли мероприятия.
В  школах Арцаха  прозвучал «Последний звонок»
СТЕПАНАКЕРТ, 26 мая АРЦАХПРЕСС - В беседе с корреспондентом «Aрцахпресс» министр образования, науки и спорта  Республики Арцах  Слава Асрян отметил, что в этом году из порядка 3000 выпускников основную школу окончило  1979 учащихся, а старшую школу - 1020.
«Поздравляю всех выпускников  Арцаха, Армении и  Диаспоры. Хочу пожелать мира, успехов в учебе и жизни. Сегодняшние выпускники - это создатели будущего Арцаха. Сегодня они вступают в новую жизнь с ее  трудностями и препятствиями, которые им помогут преодолеть полученные за школьной партой знания», -  сказал в своем слове С. Асрян.