Արցախի 217 հանրակրթական դպրոցներում այսօր հնչել է «Վերջին զանգ»-ը
Այսօր՝ մայիսի 26-ին, Արցախի 217 հանրակրթական դպրոցներում հնչել է «Վերջին զանգ»-ը, և այդ կապակցությամբ բոլոր դպրոցներում վաղ առավոտից մեկնարկել են հանդիսավոր միջոցառումներ:
Արցախի 217 հանրակրթական դպրոցներում այսօր հնչել է  «Վերջին զանգ»-ը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ԼՂՀ կրթության, գիտության և սպորտի նախարար Սլավա Ասրյանն ասել է, որ այս ուսումնական տարում ԱՀ դպրոցների շուրջ 3000 շրջանավարտներից հիմնական դպրոցի 9-րդ դասարանն ավարտում է 1979, իսկ ավագ դպրոցները՝ 1020 շրջանավարտներ:
««Վերջին զանգ»-ի կապակցությամբ շնորհավորում եմ Արցախի, Հայաստանի և Սփյուռքի բոլոր հայ շրջանավարտներին: Ցանկանում եմ խաղաղություն, բազում հաջողություններ ուսման և առօրյա կյանքում: Այսօրվա մեր շրջանավարտներն Արցախի ապագան կերտողներն են: Երեխաներն այսօրվանից նոր կյանք են մտնում, որն իր բարդություններն ու խոչընդոտները կունենա, իսկ դրանք հաղթահարելու համար կօգնի դպրոցում ստացած գիտելիքները»,- ասել է Ս. Ասրյանը:

Artsakh celebrates Last Bell
Today on May 26, 217 educational institutions across Artsakh celebrate Graduation celebrations, Last Bell, which heralds the end of school year for graduating students.
STEPANAKERT, MAY 26 , ARTSAKHPRESS: In an interview with “Artsakhpress”, Slava Asryan, the Minister of Education, Science and Sport, said that the Grade 9 classes of the country’s primary schools have 1979 graduates, and the Grade 12 classes of the high schools have 1020 graduates.
“I congratulate all graduates of Artsakh, Armenia and the Armenian Diaspora. I wish them peace and success in their life. Children today are entering a new life, which will have its difficulties and obstacles, and the knowledge acquired in school will help them to overcome the difficulties,” said the Minister of Education, Science and Sport.