Երեւանում ընթանում է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների 26-րդ նիստը
Երեւանում՝ Կառավարության ընդունելության տանը, այսօր՝ մայիսի 27-ին, բացվել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի տեղական մարմինների ու հոգեբարձուների խորհրդի համատեղ 26-րդ նիստը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: NEWS.am-ի թղթակիցը հաղորդում է, որ նիստին ներկա են Հայաստանի ու Արցախի նախագահներ Սերժ Սարգսյանը ու Բակո Սահակյանը, Հայաստանի վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, Կառավարության անդամներ եւ սփյուռքից ժամանած հյուրեր:
Նիստին մեկնարկին Հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը ներկայացրել է 2016թ. կատարված աշխատանքները: Այնուհետեւ ավանդույթի համաձայն ներկաները դիտել են նախորդ տարում կատարված աշխատանքների մասին տեսաֆիլմ:

В Ереване стартовало заседание Совета попечителей Всеармянского фонда «Айастан»
В Ереване в Доме приемов Правительства Армении 27 мая открылось 26-ое совместное заседание Совета попечителей и местных органов Всеармянского фонда «Айастан».
СТЕПАНАКЕРТ, 27 мая АРЦАХПРЕСС - Как сообщает корреспондент Новости Армении –NEWS.am, на заседании присутствуют президенты Армении и Карабаха Серж Саргсян и Бако Саакян, премьер-министр Армении Карен Карапетян, члены Правительства и гости из диаспоры.
В начале заседания исполнительный директор фонда Ара Варданян представил работы, проделанные в 2016 году. Затем, согласно традиции, присутствующие посмотрели видеофильм о работах, реализованных в прошлом году.  Заседание продолжается.