Արցախում զինծառայող է վիրավորվել. Վիճակը ծանր է
Արցախում մայիսի 30-ին հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից հրազենային վիրավորում է ստացել ժամկետային զինծառայող Ալիկ Սմբատի Ավանեսյանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 31 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին  լրագրողների հետ զրույցում ասել է ՀՀ ՊՆ ռազմաբժշկական վարչության պետ, գնդապետ Կամավոր Խաչատրյանը:
«Զինծառայողը ստացել է աջ ազդրի ստորին երրորդական միջանցիկ վիրավորում, նա այս պահին գտնվում է Ստեփանակերտի զինվորական հոսպիտալում, բժիշկները նրա վիճակը գնահատում են ծանր»,-մանրամասնել  է նա:
Կամավոր Խաչատրյանի  խոսքով ՝ զինծառայողը Ստեփանակերտում է, նրան այժմ  Երեւան  տեղափոխել հնարավոր  չէ:

Artsakh soldier wounded by Azerbaijani gunfire
Alik Avanesyan, a soldier of the Artsakh forces, was wounded by Azerbaijani gunfire on May 30, Colonel Kamavor Khachatryan – head of the military-medical service department of the Armenian Armed Forces told journalists.
STEPANAKERT, MAY 31 , ARTSAKHPRESS: According to the Colonel, the soldier is currently in serious condition.
“He sustained a penetrative gunshot wound to the right thigh and is hospitalized in Stepanakert’s military hospital. It’s not yet possible to transport him to Yerevan”, he said.