Արցախում զինծառայող է վիրավորվել. Վիճակը ծանր է
Արցախում մայիսի 30-ին հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից հրազենային վիրավորում է ստացել ժամկետային զինծառայող Ալիկ Սմբատի Ավանեսյանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 31 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին  լրագրողների հետ զրույցում ասել է ՀՀ ՊՆ ռազմաբժշկական վարչության պետ, գնդապետ Կամավոր Խաչատրյանը:
«Զինծառայողը ստացել է աջ ազդրի ստորին երրորդական միջանցիկ վիրավորում, նա այս պահին գտնվում է Ստեփանակերտի զինվորական հոսպիտալում, բժիշկները նրա վիճակը գնահատում են ծանր»,-մանրամասնել  է նա:
Կամավոր Խաչատրյանի  խոսքով ՝ զինծառայողը Ստեփանակերտում է, նրան այժմ  Երեւան  տեղափոխել հնարավոր  չէ:

В Арцахе ранен военнослужащий
В Арцахе 30 мая в результате выстрела со стороны противника огнестрельное ранение получил военнослужащий срочной службы Алик Аванесян.
СТЕПАНАКЕРТ, 31 мая АРЦАХПРЕСС - Об этом заявил в беседе с журналистами  начальник военно-медицинского управления Министерства обороны Армении, полковник Камавор Хачатрян.
«Военнослужащий получил сквозное ранение правого бедра. Сейчас он находится в военном госпитале Степанакерта, врачи оценивают его состояние как тяжелое»,- отметил Хачатрян, добавив при этом, что переезд  раненого в Ереван пока невозможен.