Նախագահն ընդունել է «Թուֆենկյան» հիմնադրամի պատվիրակությանը եւ իտալահայ գրող ու գիտնական Անտոնիա Արսլանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 31-ին ընդունել է «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի պատվիրակությանը եւ հայտնի իտալահայ գրող ու գիտնական Անտոնիա Արսլանին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 31 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ՝ հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում մի շարք ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել մշակութային ոլորտին:
Նախագահ Սահակյանը ողջունել է Անտոնիա Արսլանի այցելությունն Արցախ՝ բարձր գնահատելով նրա գիտական ու հայրենանվեր գործունեությունը եւ հավելելով, որ նա մեծ սեր ու հարգանք է վայելում Արցախում:

Бако Саакян принял делегацию благотворительного фонда «Туфенкян» и известную итальянскую писательницу Антонию Арслан
Президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию благотворительного фонда «Туфенкян» и известную итальянскую писательницу и ученого армянского происхождения Антонию Арслан.
СТЕПАНАКЕРТ, 31 aвгуста АРЦАХПРЕСС - Как сообщает пресс-служба президента Республики Арцах, на встрече были обсуждены вопросы, касающиеся осуществления в Арцахе ряда программ. Особое внимание было уделено культурной сфере.
Президент Саакян приветствовал визит Антонии Арслан в Арцах, высоко оценив ее научную и патриотическую деятельность и отметив, что она пользуется большим уважением и любовью в Арцахе.