Արցախում կհավաքվեն ամբողջ աշխարհի հայ ինժեներներն ու ճարտարապետները
Հայ ինժեներների ու ճարտարապետների համաշխարհային ասոցացիան մտադիր է 2018-ի հոկտեմբերին Արցախում կազմակերպել հերթական ֆորումը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցին հայտնել է Ասոցացիայի համանախագահ Գոհար Թութունջյանը։
Ասոցացիան մտադիր է ֆորումի ժամանակ ներկայացնել տիպային նախագծեր՝ տեղի բնակիչներին օգնելու համար։ «Մենք մեր անդամներին կառաջարկենք կազմել բնակելի տների, գուցե նաեւ գյուղատնտեսական կառույցների՝ գոմերի, շտեմարանների մոդելներ։ Իսկ հետո մենք կտեսնենք, թե որ նախագծերն առավել հարմար կլինեն տեղի պայմաններում ու դրանք կառաջարկենք կիրառման համար»,- ասել է Թութունջյանը։

В Арцахе соберутся армяне-инженеры и архитекторы со всего мира
Всемирная Ассоциация армян-инженеров и архитекторов в октябре 2018 г хочет провести в Карабахе очередной форум.
СТЕПАНАКЕРТ,  19 сентября АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщила корреспонденту Новости Армении – NEWS.am сопредседатель Ассоциации Гоар Тутунджян (Катар).
На форуме Ассоциация хочет представить типовые проекты в помощь местным жителям. «Мы предложим нашим членам составить модели жилых домов, может быть, и сельскохозяйственных построек – амбаров, коровников и так далее. А потом мы посмотрим, какие проекты окажутся удобнее в местных условиях, и предложим их к применению», - заявила Тутунджян.