Քարվաճառում արտաքին ջրամատակարարման համակարգի կառուցումն ավարտման փուլում է
Շահումյանի շրջանի Քարվաճառ քաղաքում իրականացվում է արտաքին ջրամատակարարման համակարգի կառուցման աշխատանքներ:
Քարվաճառում արտաքին  ջրամատակարարման  համակարգի կառուցումն ավարտման  փուլում  է
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Արցախպրես»-ի   թղթակցի  հետ զրույցում   ԱՀ  քաղաքաշինության  նախարարի տեղակալ Գեորգի Հայրիյանն  ասել է,  որ  աշխատանքներն  սկսվել  են   2016  թվականից:
«Ավարտվել  է արտաքին ջրագծի կառուցման շուրջ 14,5 կմ խողովակաշարի անցկացումը,կառուցվել է 3 ակունք: Առաջիկայում   անհրաժեշտ  է իրականացնել   նորակառույց ջրամատակարարման համակարգի փորձարկում, որից հետո Քարվաճառը կունենա ինչպես խմելու, այնպես էլ ոռոգման շուրջօրյա մաքուր ջուր»,-նշել  է  Գ. Հայրիյանը  և   տեղեկացրել, որ արտաքին  ջրամատակարարման համակարգի կառուցման աշխատանքներն   ավարտման   փուլում  են:

В Карвачаре завершаются работы по сооружению системы водоснабжения
В административном центре Шаумяновского района Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) – городе Карвачар – подходят к завершению работы по сооружению системы водоснабжения.
СТЕПАНАКЕРТ,  19 сентября АРЦАХПРЕСС - Как сообщают из министерства градостроительства республики, строительные работы начались в 2016 году.
В частности, в 2016 году в верхней зоне  Карвачара было построено 3 бассейна, где собирается и фильтруется вода из родников.
В настоящее время проводится испытание новой системы, после чего  в Карвачаре будет обеспечена круглосуточная подача питьевой и оросительной  воды.