ՀՀ-ում և ԼՂՀ-ում անց են կացվում օպերատիվ-մարտավարական զորավարժություններ
Համաձայն հայկական երկու հանրապետությունների ռազմական համագործակցության 2014թ. ծրագրի, նոյեմբերի 6-ից անց են կացվում ՀՀ և ԼՂՀ անվտանգության ապահովման «Միասնություն 2014» օպերատիվ-մարտավարական զորավարժություններ` ԼՂՀ զինված ուժերի գերագույն գլխավոր հրամանատար Բակո Սահակյանի ղեկավարությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ Հայաստանյան կողմը օպերատիվ-մարտավարական զորավարժություններին ներգրավված է հիմնականում համադրման և փորձի փոխանակման գործընթացներում` որոնք համակարգում է ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը:

Учениями «Единство 2014» командует президент Нагорного Карабаха
Согласно плану сотрудничества на 2014 год между Арменией и Нагорно-Карабахской Республикой 6 ноября начались оперативно-тактические учения «Единство 2014».
СТЕПАНАКЕРТ, 7 НОЯБРЬ, АРЦАХПРЕСС-Учениями командует президент Нагорно-Карабахской Республики, верховный главнокомандующий ВС НКР Бако Саакян. Как сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР, ВС Армении представлены в основном в процессах обмена опытом и координации. Процесс координирует начальник Главного штаба ВС РА генерал-полковник Юрий Хачатуров.