Թաղասեռում համայնքային կենտրոն է կառուցվում
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Ֆրանսիայի տեղական մարմնի և ԱՀ կառավարության համաֆինանսավորմամբ Հադրութի շրջանի Թաղասեռ գյուղում կառուցվում է համայնքային կենտրոն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Արցախի գրասենյակի ղեկավար Վալերի Ղազարյանն ասել է, որ երկհարկանի բազմաֆունկցիոնալ կառույցն իր մեջ ներառում է գյուղապետարան, հանդիսությունների դահլիճ, գրադարան, համակարգչային սենյակ, և բուժկետ: Համայնքային կենտրոնը կկահավորվի, կապահովվի ջեռուցման և օդափոխության համակարգերով:
«Ավելի քան 500 բնակիչ ունեցող Թաղասեռում համայնքային կենտրոնն անհրաժեշտ է, քանի որ գյուղում կձևավորվի համակարգված և արդյունավետ գործունեություն»,- ասել է Վ. Ղազարյանը և հավելել, որ 2016 թվականի օգոստոսին մեկնարկած շինարարական աշխատանքներն արդեն ավարտման փուլում են, և շենքը շահագործման կհանձնվի 2017-ի նոյեմբերին:

В Тагасере строится общинный центр
При софинансировании филиала Всеармянского фонда «Айастан» («Армения») в Торонто и правительства Республики Арцах в селе Тагасер Гадрудского района строится общинный центр.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 октября АРЦАХПРЕСС  -  В беседе с корреспондентом «Арцахпресс» руководитель Арцахского офиса фонда  Валерий Газарян отметил, что двухэтажное многофункциональное сооружение включает в себя муниципалитет, зал торжеств, библиотеку, компьютерный зал и медпункт. Общинный центр будет оборудован системами отопления и вентиляции.
«В селе Тагасер с населением более 500 жителей строительство общинного центра необходимо для обеспечения скоординированной и продуктивной деятельности», - сказал В. Газарян.
При этом представитель Всеармянского фонда «Айастан» добавил, что строительные работы, начатые в августе 2016 года, находятся в завершающей стадии, и здание будет введено в эксплуатацию уже в ноябре 2017 года.