Կարմիր շուկան բազմաբնակարան շենքերով նոր թաղամաս կունենա
Մարտունու շրջանի Կարմիր շուկա համայնքի հին դպրոցի շենքի տեղում Արցախի ներդրումային հիմնադրամի միջոցներով բազմաբնակարան 2 շենք է կառուցվում:
Կարմիր  շուկան  բազմաբնակարան շենքերով  նոր թաղամաս կունենա
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում թաղամասի շինարարությունն իրականացնող «Ռաֆո» ՍՊ ընկերության տնօրեն Կարեն Ալավերդյանն ասել է, որ շինարարության առաջին փուլն արդեն սկսվել է:
«Կատարվում է հին դպրոցի քանդման, տարածքի հարթեցման աշխատանքները, որից հետո սկսելու ենք հիմքերի կառուցումը: Նախագծով նախատեսված է կառուցել քառահարկ 2 շենք՝ 3 և 4 սենյականոց 32 բնակարանով. նախատեսված է նաև նկուղային հարկ: Նոր թաղամասը կունենա կահավորված ու լուսավոր բակ, խաղահրապարակ, զբոսայգի, կանաչ գոտի և ավտոկայանատեղի»,- տեղեկացրել է Կ. Ալավերդյանը:
Բնակարանները նախատեսված են տրամադրել հիփոթեքային վարկավորմամբ:
Նշենք, որ Կարմիր շուկան Արցախի ամենախոշոր ու արագ զարգացող համայնքներից է: Վերջին տարիներին համայնքում կառուցվել և շահագործման են հանձնվել համայնքային կենտրոն` կից մշակութային ակումբով և երկհարկանի դպրոց` Կ. Շուկայի և հարևան Թաղավարդ համայնքների երեխաների համար: Համայնքն ապահովված է նաև խմելու մշտական ջրով:

Two multi-apartment buildings are being built in Karmir Shouka (Red Market)
Two multi-apartment buildings are being built in the place of the old school building of Karmir Shouka (Red Market) community, Martuni region ( Artsakh, Nagorno-Karabakh) by means of Artsakh Investment Fund.
STEPANAKERT, OCTOBER 17, ARTSAKHPRESS: In an interview with “Artsakhpress”, Karen Alaverdyan, the director of Rafo LLC, said that the first stage of the construction has already begun.
"The old school building is being demolished, then we will start building the bases. It is planned to build two four-story buildings with 32 apartments. A basement will be built. The new district will have a renovated and bright yard, a playground, a park, a green zone and a parking lot, "said K. Alaverdyan.
Mortgage loans will be granted for acquiring apartments.
It should be noted that the Red market is one of the largest and fastest developing communities in Artsakh. In recent years, a community center has been built and put into operation in the community with a cultural club.  A two-story school for children of the Red Market and neighbor Taghavard communities has been built. The problem of permanent drinking water been also solved.