Բակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել Նադիա Գործունյանի եւ Նիկոլա Թավիտյանի հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 19-ին Բրյուսել քաղաքում հանդիպում է ունեցել Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) Եվրոպայի գրասենյակի նախագահ Նադիա Գործունյանի եւ կազմակերպության Եվրոպայի գրասենյակի տնօրեն Նիկոլա Թավիտյանի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում մի շարք ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել ՀԲԸՄ-ի ակտիվ մասնակցությունը մեր հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման, միջազգային տարբեր ատյաններում Արցախը ճանաչելի դարձնելու ու մեր երկրի մասին ճշմարտացի տեղեկություններ ներկայացնելու գործին:

Президент Республики Арцах встретился с руководством Европейского офиса АОБС
В Брюсселе президент Бако Саакян встретился с председателем Европейского офиса Армянского общего благотворительного союза (АОБС) Надей Горцунян и директором Европейского офиса организации Никола Тавитяном.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 октября АРЦАХПРЕСС  - Как сообщили в пресс-службе президента Республики Арцах, на встрече были обсуждены вопросы, касающиеся осуществления ряда программ в Арцахе.
Президент Саакян высоко оценил активное участие АОБС в деле социально-экономического развития республики, повышения узнаваемости Арцаха и предоставления справедливой информации о стране в различных международных инстанциях.