Նախագահը բարձր է գնահատել Հայաստանի եվրոպական բարեկամներ կազմակերպության գործունեությունը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 19-ին Բրյուսել քաղաքում այցելել է Հայաստանի եվրոպական բարեկամներ կազմակերպության գրասենյակ եւ հանդիպել կազմակերպության մի խումբ անդամների հետ ՝ գրասենյակի տնօրեն Դիյոգո Պինտոյի գլխավորությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ՝ արծարծվել են Արցախի ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին, Արցախ–Եվրոպա հարաբերություններին առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահը բարձր է գնահատել Հայաստանի եվրոպական բարեկամներ կազմակերպության գործունեությունն՝ ուղղված եվրոպական տարբեր երկրներում ու հարթակներում արցախյան հիմնախնդրի օբյեկտիվ ներկայացմանը, մեր հանրապետության եւ եվրոպական տարբեր կառույցների միջեւ կապերի հաստատմանն ու ամրապնդմանը:

President Bako Sahakyan rated high the activities of the European Friends of Armenia
On 19 October Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited in Brussels the office of the European Friends of Armenia (EuFoA) organization and met a group of the structure's members headed by EuFoA director Diogo Pinto, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President stated.
STEPANAKERT, OCTOBER 19, ARTSAKHPRESS: A set of issues related to the domestic and foreign policy of Artsakh, regional processes as well as the Artsakh-Europe relations were addressed during the meeting.
The President rated high the activities of the European Friends of Armenia in providing objective insight into the Artsakh cause in various countries and platforms, establishing and reinforcing ties between our republic and diverse European structures.