Ականի պայթյունից վիրավորված, Ստեփանակերտի հոսպիտալում գտնվող զինծառայողի վիճակը բավարար է
Արցախի զորամասերից մեկում հակատանկային նռնակի պայթյունից բեկորային վիրավորում ստացած Գեւորգ Հյուսնունցը շարունակում է մնալ Ստեփանակերտի հիվանդանոցում, նրա վիճակը բավարար է:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին այսօր` նոյեմբերի 7-ին, NEWS.am-ին հայտնեցին Ստեփանակերտի հիվանդանոցից:
Զինծառայողն առաջին իսկ օրից հիվանդասենյակում է եղել, ստանում է համապատասխան բուժում: Նույն օրը վիրավորում ստացած Սերգեյ Ալումյանը վիրահատության ենթարկվելուց հետո Ստեփանակերտի հոսպիտալից տեղափոխվել էր Երեւան, նա ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալում է, վիճակը ծայրահեղ ծանր է, գիտակցություն չունի։
Ավելի վաղ Պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունը հայտնել էր, որ 2017թ. նոյեմբերի 4-ին ժամը 12:10-ի սահմաններում ՊԲ հյուսիսարեւելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկում հակատանկային նռնակի պայթյունից մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 20-ամյա Հրանտ Խաչատուրի Մանգասարյանը, իսկ զինծառայողներ Գեւորգ Վլադիսլավի Հյուսնունցը եւ Սերգեյ Սեւադայի Ալումյանը ստացել են տարբեր աստիճանի բեկորային վիրավորումներ: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:

Karabakh Soldier, who was wounded in anti-tank grenade explosion, in satisfactory condition
Military serviceman Gevorg Hyusnunts, who was wounded in Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic/NKR), is still in the military hospital in capital city Stepanakert.
STEPANAKERT, NOVEMBER 7, ARTSAKHPRESS:The hospital staff on Tuesday informed Armenian News-NEWS.am that he is in satisfactory condition. He has been in a patient room since the first day, and he is being administered the corresponding medical treatment.
Separately, after undergoing surgery, military serviceman Sergey Alumyan, who also was wounded on the same day, was transferred from the Stepanakert military hospital to the Ministry of Defense Central Clinical Military Hospital in Yerevan, the capital city of Armenia. But he is in very critical condition, and he has not regained consciousness yet.
The NKR Defense Army press service had informed that Defense Army serviceman Hrant Mangasaryan, 20, was fatally wounded, whereas servicemen Gevorg Hyusnunts and Sergey Alumyan had sustained shrapnel wounds, on November 4 at around 12:10pm, as a result of an anti-tank grenade explosion at an Artsakh defense army unit.