Մակրոնը մասնակցելու է Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների ամենամյա ընթրիքին
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը մասնակցելու է Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների համակարգման խորհրդի (CCAF) կողմից կազմակերպվող ամենամյա ճաշին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ճաշը տեղի է ունենալու 2018թ.-ի հունվարի 30-ին՝ Փարիզում, հայտնում է panorama.am:
CCAF-ը միավորում է Ֆրանսիայում հայկական համայնքի խոշորագույն քաղաքական, մշակութային, կրթական, կրոնական ու սոցիալական կազմակերպություններին:
Համակարգող խորհրդի հիմնական նպատակն է համակարգել ներհամայնքային գործունեությունը, պայքարել հայոց ցեղասպանության ժխտողականության դեմ, պաշտպանել Ֆրանսիայի հայկական համայնքի շահերն ու ներկայացնել միասնական տեսակետ հանրային քաղաքականության կարևոր հարցերում:
Նշենք, որ CCAF-ի այս տարվա ամենամյա ընթրիքին մասնակցել էր այդ ժամանակ Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը:

Macron to attend annual dinner with French Armenians
French President Emmanuel Macron will attend the annual dinner organized by the Coordinating Council of the Armenian Organizations of France (CCAF).
STEPANAKERT, DECEMBER 7, ARTSAKHPRESS:The dinner is scheduled for Paris on January 30, 2018, Panorama.am reported.
The CCAF brings together the biggest political, cultural, educational, religious and social organizations of the Armenian community in France.
The key goals of the council is to coordinate the activities inside the community, to struggle against the denial of the Armenian Genocide, to defend the interests of the French Armenian community and to present a unified approach on important issues of public policy.
Notably, French President Francois Hollande attended his last dinner with CCAF in the capacity of the President of France at the beginning of this year.