Ստեփանակերտում կայացել է մուայ թայի Արցախի գավաթի բաց առաջնություն
Արցախի մարտարվեստների ասոցացիայի նախաձեռնությամբ Ստեփանակերտի N 6 միջնակարգ դպրոցում կայացել է մուայ թայի՝ թայլանդական բռնցքամարտի Արցախի գավաթի բաց առաջնություն:
Ստեփանակերտում  կայացել է մուայ թայի Արցախի գավաթի բաց առաջնություն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Արցախի մարտարվեստների ասոցացիայի նախագահ Գարեգին Աղաբալյանն ասել է, որ առաջնությանն Արցախից և Հայաստանից մասնակցել է 6-18 և 18-ից բարձր տարիքային խմբի 138 մարզիկ:
«Առաջնության նպատակն է՝ մուայ թայ սպորտաձևի տարածումն Արցախում, ինչպես նաև լավագույն մարզիկների ի հայտ բերելը, ովքեր կկարողանան արտերկրում  ըստ  արժանվույն    ներկայացնել Արցախը»,-նշել է Գ. Աղաբալյանը:

В Степанакерте состоялось открытое первенство по муай тай на кубок Арцаха
По инициативе Ассоциации боевых искусств Республики Арцах в степанакертской средней школе №6 состоялся открытый турнир на кубок Арцаха по муай тай - тайскому боевому искусству.
В Степанакерте состоялось  открытое первенство по муай тай на кубок Арцаха
СТЕПАНАКЕРТ, 18 декабря АРЦАХПРЕСС - В интервью корреспонденту «Арцахпресс» председатель ассоциации Гарегин Агабалян отметил, что в первенстве приняли участие 138 спортсменов из Арцаха и Армении в возрасте от 6 до 18 лет и старше 18.
«Цель чемпионата - развитие спорта в Арцахе, а также выявление лучших спортсменов, которые смогут с достоинством представлять Арцах за рубежом», - добавил Агабалян.