Ստեփանակերտում կայացել է մուայ թայի Արցախի գավաթի բաց առաջնություն
Արցախի մարտարվեստների ասոցացիայի նախաձեռնությամբ Ստեփանակերտի N 6 միջնակարգ դպրոցում կայացել է մուայ թայի՝ թայլանդական բռնցքամարտի Արցախի գավաթի բաց առաջնություն:
Ստեփանակերտում  կայացել է մուայ թայի Արցախի գավաթի բաց առաջնություն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Արցախի մարտարվեստների ասոցացիայի նախագահ Գարեգին Աղաբալյանն ասել է, որ առաջնությանն Արցախից և Հայաստանից մասնակցել է 6-18 և 18-ից բարձր տարիքային խմբի 138 մարզիկ:
«Առաջնության նպատակն է՝ մուայ թայ սպորտաձևի տարածումն Արցախում, ինչպես նաև լավագույն մարզիկների ի հայտ բերելը, ովքեր կկարողանան արտերկրում  ըստ  արժանվույն    ներկայացնել Արցախը»,-նշել է Գ. Աղաբալյանը:

Under the initiative of Martial Arts Association of Artsakh an open Cup Muay thai Championship was held in Artsakh.
Open Cup Muay thai Championship held in Artsakh
STEPANAKERT, DECEMBER 18, ARTSAKHPRESS:In an interview with Artsakhpress, President of Martial Arts Association of Artsakh, Garegin Aghabalyan, said that 138 sportsmen from Artsakh and Armenia participated in the championship.
“The aim of the championship is to spread muay thai in Artsakh and to reveal the best sportsmen, who will be able to duly represent Artsakh abroad,’’ Garegin Aghabalyan said.