Բակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել Արցախի Հանրապետության Հաշվեքննիչ պալատի ներկայացուցիչների հետ
Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 20-ին հանդիպում է ունեցել Արցախի Հանրապետության Հաշվեքննիչ պալատի ներկայացուցիչների հետ՝ գերատեսչության ղեկավար Էռնեստ Ավանեսյանի գլխավորությամբ:
Բակո Սահակյանը  հանդիպում է ունեցել Արցախի Հանրապետության Հաշվեքննիչ պալատի ներկայացուցիչների հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Երկրի ղեկավարը շնորհավորել է ներկաներին կառույցի՝ որպես արտաքին պետական հաշվեքննություն իրականացնող անկախ մարմնի 10-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ, մաղթել արդյունավետ աշխատանք եւ պետական բարձր պարգեւներ հանձնել մի խումբ աշխատակիցների:
Բակո Սահակյանը կարեւորել է Հաշվեքննիչ պալատի կողմից իրականացվող աշխատանքները՝ նշելով, որ դրանցից է նաեւ կախված պետական միջոցների նկատմամբ հսկողության արդյունավետ իրականացումը՝ հավելելով, որ այսուհետ էլ ամեն ինչ կարվի կառույցի բնականոն գործունեությունն ապահովելու եւ աշխատակիցների սոցիալ-կենցաղային պայմանները բարելավելու ուղղությամբ:

Artsakh President meets with representatives of the Artsakh Republic Audit Chamber
On 20 December President Bako Sahakyan had a meeting with representatives of the Artsakh Republic Audit Chamber led by head of the structure Ernest Avanesyan, press service of the Presidential Office reported.
STEPANAKERT, DECEMBER 20, ARTSAKHPRESS:The Head of the State congratulated the attendees on the 10th anniversary of the structure in the capacity of an independent body carrying out external state inventory. Wishing the employees efficient work, the President handed in high state awards to a group of them.
Bako Sahakyan highlighted the activities undertaken by the Audit Chamber, noting that effective implementation of monitoring over state public funds also depended upon them activity, adding that everything possible would be done further on to ensure appropriate functioning of the structure and improve social and living conditions of the employees.