Բակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել Արցախի Հանրապետության Հաշվեքննիչ պալատի ներկայացուցիչների հետ
Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 20-ին հանդիպում է ունեցել Արցախի Հանրապետության Հաշվեքննիչ պալատի ներկայացուցիչների հետ՝ գերատեսչության ղեկավար Էռնեստ Ավանեսյանի գլխավորությամբ:
Բակո Սահակյանը  հանդիպում է ունեցել Արցախի Հանրապետության Հաշվեքննիչ պալատի ներկայացուցիչների հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Երկրի ղեկավարը շնորհավորել է ներկաներին կառույցի՝ որպես արտաքին պետական հաշվեքննություն իրականացնող անկախ մարմնի 10-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ, մաղթել արդյունավետ աշխատանք եւ պետական բարձր պարգեւներ հանձնել մի խումբ աշխատակիցների:
Բակո Սահակյանը կարեւորել է Հաշվեքննիչ պալատի կողմից իրականացվող աշխատանքները՝ նշելով, որ դրանցից է նաեւ կախված պետական միջոցների նկատմամբ հսկողության արդյունավետ իրականացումը՝ հավելելով, որ այսուհետ էլ ամեն ինչ կարվի կառույցի բնականոն գործունեությունն ապահովելու եւ աշխատակիցների սոցիալ-կենցաղային պայմանները բարելավելու ուղղությամբ:

Бако Саакян встретился с представителями Аудиторской палаты Республики Арцах
20 декабря Президент Бако Саакян встретился с представителями Аудиторской палаты Республики Арцах во главе с руководителем учреждения Эрнестом Аванесяном.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 декабря АРЦАХПРЕСС - Глава государства поздравил присутствующих по случаю 10-летнего юбилея палаты, как независимого органа, осуществляющего внешний государственный аудит, пожелал сотрудникам эффективной работы и вручил группе сотрудников высокие государственные награды.
Бако Саакян подчеркнул важность проводимой Аудиторской палатой работы, отметив, что от ее деятельности во многом зависит эффективное осуществление контроля над государственными средствами.
При этом Президент добавил, что и впредь будет сделано все возможное для обеспечения естественного развития структуры и улучшения социально-бытовых условий сотрудников.