Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհին եւ Վարդենյաց լեռնանցքում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 8-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում որոշ ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Հունվարի 8-9-ը, 12-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հունվարի 10-11-ը Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում եւ Արցախում սպասվում են թույլ տեղումներ, տեղ-տեղ՝ մառախուղ:
Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհին եւ Վարդենյաց լեռնանցքում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Երեւան-Երասխ ավտոճանապարհին առկա է մառախուղ:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից եւ ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար:

Lars highway open for all types of vehicles
Armenian Ministry of Transport, Communication and Information Technologies reports that as of 09:00 January 8, there are certain roads difficult to pass in the territory of Armenia.
STEPANAKERT, JANUARY 8, ARTSAKHPRESS:No precipitation is expected on January 6-9, 12. Black ice is observed on certain sections of Sotk-Karvachar roadway and Vardenyats pass. Fog is observed on Yerevan-Yeraskh highway.
According to the source, low precipitation is predicted on January 10-11 in Lori, Tavush, Syunik and Artsakh. The ministry warns the drivers to use exclusively winter tires when driving in the mentioned regions.