Թուրքիայում ընդդիմադիր կուսակցության Ստամբուլի նահանգային նախագահ է ընտրվել Ցեղասպանությունը ճանաչած անդամը
Թուրքիայի գլխավոր ընդդիմադիր «Ժողովրդահանրապետական» (CHP) կուսակցության Ստամբուլի նահանգային կառույցի նախագահ ընտրված Ջանան Քաֆթանջըօղլուն իշխանամետ մամուլի կողմից հարձակումների թիրախում է հայտնվել։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Թուրքական մամուլում եւ սոցկայքերի թուրքական տիրույթներում իշխանամետ մամուլն ու իշխանությունների ներկայացուցիչները սկսել են սեւ արշավ իրականացնել Ջանան Քաֆթանջըօղլուի դեմ։
Ջանան Քաֆթանջըօղլուի դեմ գլխավոր մեղադրանքներից մեկն այն է , որ նա դեռեւս 2012–ի ապրիլի 24–ին Twitter–ի միջոցով ճանաչել է Հայոց ցեղասպանությունը։
«Պատմության մեջ այսօր սկսվեց Հայոց ցեղասպանությունը։ Կոտորված հայ քաղաքացիներին հիշատակում ենք 19։15–ին Թաքսիմում»,–Twitter—ում գրել էր Ջանան Քաֆթանջըօղլուն։

Canan Kaftancıoğlu, who has been elected as head of the Istanbul Province Chapter of main parliamentary opposition Republican People’s Party (CHP) of Turkey, has been targeted by the pro-government media.
Turkey woman who recognizes Armenian Genocide is elected main opposition party Istanbul chapter head
STEPANAKERT, JANUARY 16, ARTSAKHPRESS:Turkish pro-government media and representatives of the authorities have launched a smear campaign against Kaftancıoğlu, in the press and on social media.
One of the main accusations made against her is that she recognized Armenian Genocide, by means of Twitter, on April 24, 2012, the anniversary day of this tragedy.
“Today in history: Armenian Genocide started,” Canan Kaftancıoğlu had tweeted on that day. “We commemorate our murdered Armenian citizens, at 19:15 at Taksim [Square in Istanbul].”