Արցախում մեկնարկել է առարկայական օլիմպիադայի քաղաքային (շրջանային) փուլը
Արցախի հանրապետության հանրակրթական դպրոցներում անցկացված առարկայական օլիմպիադայի դպրոցական փուլի արդյունքներն ամփոփելուց հետո, այսօր՝ հունվարի 30-ին, մեկնարկել է քաղաքային (շրջանային) փուլը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի կրթության և սպորտի բաժնի պետ Կառլեն Մարգարյանն ասել է, որ մայրաքաղաքի հանրակրթական դպրոցներում անցկացված առարկայական օլիմպիադայի դպրոցական փուլի արդյունքներով անցած տարվա 535-ի աշակերտի  փոխարեն՝ այս տարի 655-ն իրավունք է ստացել մասնակցելու օլիմպիադայի  քաղաքային  փուլին։
«Ուրախալի է, որ այս տարվա օլիմպիադայի մասնակիցների թիվն ավելացել է: Օլիմպիադային իրավունք ունեն մասնակցելու 5-12-րդ դասարանների աշակերտները. այն  անց է կացվում 15 առարկաներից»,- ասել է Կ. Մարգարյանը:
Մեր զրուցակիցը  գոհ է առարկայական օլիմպիադայի դպրոցական փուլի արդյունքներից:Նա հույս է հայտնել, որ քաղաքային փուլում ևս աշակերտները բարձր ցուցանիշներ կգրանցեն։
Հիշեցնենք, որ դպրոցական առարկայական օլիմպիադայի քաղաքային (շրջանային) փուլը տևելու է մինչև փետրվարի 16-ը ներառյալ։

В Арцахе стартовал городской (районный) тур предметных олимпиад
После подведения итогов школьного тура предметных олимпиад, в общеобразовательных школах Республики Арцах сегодня, 30 января, стартовал городской (районный) тур олимпиад.
СТЕПАНАКЕРТ, 30 января АРЦАХПРЕСС - В интервью корреспонденту Арцахпресс начальник отдела образования и спорта мэрии города Степанакерта Карлен Маргарян сказал, что по результатам школьного этапа предметных олимпиад в этом году 655 учащихся получили право участвовать в городском этапе/против 535 прошлого года/.
«Олимпиада рассчитана на учащихся 5-12 классов. Она проводится по 15 предметам. Отрадно, что число участников в этом году увеличилось.», - отметил К.Маргарян.
Напомним, что городской (районный) тур школьных предметных олимпиад продлится до 16 февраля включительно.