Թրամփը Պատրիկ Հովակիմյանի թեկնածությունն առաջադրել է բարձր պաշտոնում
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Պատրիկ Հովակիմյանի թեկնածությունն առաջադրել է ԱՄՆ արդարադատության նախարարությանն առընթեր Օտարերկրյա հայցադիմումների հանձնաժողովի հանձնակատարի պաշտոնում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 6, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Հովակիմյանի թեկնածությունը կքննարկվի Սենատում: Եթե նրա թեկնածությունը հավանություն ստանա, նա Հանձնաժողովի հանձնակատարը կդանա մինչեւ 2020 թվականի սեպտեմբերի 30-ը:
Պատրիկ Հովակիմյանը Քալիֆորնիայի Հարավային շրջանի դատախազի օգնականն է, նա զբաղվում է կոռուպցիայի հետ կապված գործերով: Նախկինում իրավաբանական պրակտիկա է անցել Latham & Watkins LLP միջազգային իրավաբանական ընկերությունում եւ աշխատել է ԱՄՆ Վերաքննիչ դատարանում: Հովակիմյանը իրավաբանության դոկտորի աստիճան է ստացել Սթենֆորդում:

Трамп предложил кандидатуру Патрика Овакимяна на пост члена Комиссии в Минюсте
Президент США Дональд Трамп предложил кандидатуру Патрика Овакимяна на пост члена Комиссия по урегулированию претензий иностранных государств при Министерстве юстиции.
СТЕПАНАКЕРТ, 6 февряля АРЦАХПРЕСС - Кандидатура Овакимяна будет рассмотрена Сенатом. В случае если кандидатура будет одобрена, он станет членом Комиссии до 30 сентября 2020 года.
Патрик Овакимян является помощником прокурора США в Южном округе Калифорнии, где он занимается делами, связанным с коррупцией. Ранее он занимался юридической практикой в международной юридической фирме Latham & Watkins LLP и работал в Апелляционном суде США. Овакимян получил степень доктора юриспруденции в Стэнфорде.