Արտերկրում Արցախյան շարժման 30-ամյակին նվիրված մի շարք միջոցառումներ կանցկացվեն
Արցախյան շարժման 30-ամյակի կապակցությամբ ողջ տարվա ընթացքում մի շարք միջոցառումներ կանցկացվեն Արցախում, մայր Հայաստանում, Սփյուռքի տարբեր գաղթօջախներում և արտերկրում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 14, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Արցախի Հարնապետության նախագահի մամուլի քարտուղար Դավիթ Բաբայանը: Նա նշել է, որ այդ առումով ինքը դեռևս չի ցանկանում  փակագծերը բացել:
«Մեր Հանրապետությունում Արցախյան շարժման 30-ամյակին նվիրված միջոցառումների շարքը մեկնարկել է փետրվարի 12-ից. կազմակերպվել են բազմահազարանոց հանրահավաքներ և երթեր Մարտունիում, Հադրութում և Ստեփանակերտում»,- ավելացրել է Դ. Բաբայանը:

Number of events dedicated to 30th anniversary of Artsakh Movement to be held abroad
During the year of 2018 a number of events will be held in Artsakh, Mother Armenia, Diaspora and abroad.
STEPANAKERT, FEBRUARY 14, ARTSAKHPRESS:Davit Babayan, spokesperson for the Artsakh President, told Artsakhpress about the aforesaid. He noted he didn't want to give out any details at the moment.
''In our republic events dedicated to 30th anniversary of Artsakh Movement launched on February 12. Public rallies and marches have been organized in the towns of Martuni, Hadrut and in the Artsakh capital city of Stepanakert,'' Davit Babayan added.