Իրանում գտել են կործանված ինքնաթիռի բեկորները
Մասնագետները հայտնաբերել են իրանական մարդատար ինքնաթիռի բեկորների մի մասը, որը կործանվել է փետրվարի 18-ին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 19, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այդ մասին ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել Է Իսլամական Հանրապետության տրանսպորտի նախարարության մի աղբյուր:
«Ինքնաթիռի բեկորների մի մասը հայտնաբերվել Է Դենգեզլյու շրջանի հարեւանությամբ»,-ասել Է աղբյուրը: Նրա խոսքով՝ աղետի վայրում աշխատում են ալպինիստների խմբեր, որոնումներին մասնակցում Է նաեւ բանակը:
«Մենք խնդրել Էինք բանակին՝ որոնումներին օգնել ռազմական ուղղաթիռներով, քանի որ աղետյալ ինքնաթիռի հայտնաբերման նախորդ փորձերը հաջողություն չեն ունեցել»,-նշել Է գործակալության զրուցակիցը:
Aseman Airlines ավիաընկերության՝ Թեհրան-Յասուջ չվերթն իրականացնող ATR-72 ինքնաթիռը փետրվարի 18-ին ռադարներից անհետացել Է թռիչքի սկսվելուց մոտավորապես 50 րոպե անց: Օդանավն աղետի Է ենթարկվել Իրանի Սպահանի նահանգի Սեմիրոմ քաղաքի շրջանում` մխրճվելով լեռան մեջ: Ինքնաթիռում եղել Է 66 մարդ՝ 60 ուղեւոր, այդ թվում՝ մեկ երեխա, եւ անձնակազմի վեց անդամներ: Նրանք բոլորն Էլ զոհվել են:

В Иране нашли обломки упавшего самолета
Специалисты обнаружили часть обломков иранского пассажирского самолета, потерпевшего крушение в воскресенье.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 февраля, АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщил РИА Новости источник в министерстве транспорта Исламской республики.
"Часть обломков самолета была недавно обнаружена рядом с районом Денгезлю", — заявил источник.
По его словам, на месте крушения работают команды альпинистов, также в поисках участвует армия.
"Мы попросили армию помочь в поисках на военных вертолетах, так как предыдущие попытки поисков не увенчались успехом", — отметил собеседник агентства.
Самолет ATR-72 авиакомпании Aseman Airlines, выполнявший рейс Тегеран — Ясудж, в воскресенье пропал с радаров примерно спустя 50 минут после начала полета. Самолет потерпел крушение в районе города Семиром в иранской провинции Исфахан, врезавшись в хребет Дена. На борту находились 66 человек: 60 пассажиров, среди которых был один ребенок, и шесть членов экипажа. Все они, по предварительной информации, погибли.