Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀԱՀ փոխնախագահ Աշոտ Ղազարյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 21-ին ընդունել է Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի փոխնախագահ Աշոտ Ղազարյանին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին  տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Քննարկվել են մեր հանրապետությունում տարբեր ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել Հայաստանի Ամերիկյան եւ Արցախի պետական համալսարանների միջեւ փոխգործակցության խնդիրներին:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ համագործակցությունը Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի հետ գտնվում է բարձր մակարդակի վրա` կարեւորելով դրական այդ դինամիկայի պահպանումը նաեւ ապագայում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին կրթության, գիտության ու սպորտի նախարար Նարինե Աղաբալյանը եւ քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը:

Artsakh President: Cooperation with American University of Armenia was on high level
On 21 February Artsakh Republic President Bako Sahakyan received vice-chairman of the American University of Armenia Ashot Ghazaryan.
STEPANAKERT, FEBRUARY 21, ARTSAKHPRESS:Presidential Office informed Artsakhpress that issues related to the implementation of various programs in our republic were on the discussion agenda. Special attention was paid to the ties between the American University of Armenia and Artsakh State University.
President Sahakyan noted with satisfaction that cooperation with the American University of Armenia was on a high level signifying the need of preserving the positive dynamics in the future too.
Minister of education, science and sports Narine Aghabalyan and minister of municipal engineering Karen Shahramanyam partook at the meeting.