Ազգային ժողովը կգումարի 7-րդ նստաշրջանի անդրանիկ նիստը
ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանի նախագահությամբ և խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների, խմբակցությունների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ փետրվարի 26-ին հրավիրվել է աշխատանքային խորհրդակցություն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 26, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Ինչպես  տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից, խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են նախորդ նստաշրջանից հետո խորհրդարան մտած և շրջանառության մեջ գտնվող նախագծերի ու հաղորդագրությունների պատրաստվածությանը վերաբերող հարցեր: Այդ ամենի հաշվառումով առաջարկվել է հերթական նիստի օրակարգը:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝ խորհրդարանի նախագահը հայտարարել է, որ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի 7-րդ նստաշրջանի առաջին լիագումար նիստը տեղի կունենա փետրվարի 28-ին՝ ժամը 12:00-ին:

НС Республики Арцах созовет первое заседание 7-й сессии
26-го февраля под председательством руководителя Национального собрания Ашота Гуляна и при участии ответственных лиц постоянных комиссий, фракций и аппарата парламента было созвано рабочее совещание.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 февраля, АРЦАХПРЕСС - Как сообщает Отдел информации и по связям с общественностью НС Республики Арцах, в ходе совещания были рассмотрены вопросы, касающиеся подготовки внесенных в парламент и находящихся в обращении после минувшей сессии проектов и сообщений. С учетом этого была предложена повестка очередного заседания.
Подводя итоги совещания, руководитель парламента объявил, что первое пленарное заседание 7-й сессии Национального собрания 6-го созыва состоится 28-го февраля в 12:00.